Trwa ładowanie...
dilfh20

''Transformers: Wiek zagłady'': 100 milionów dolarów dla wielkich robotów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z filmu "Transformers: Wiek zagłady"
Kadr z filmu "Transformers: Wiek zagłady"
dilfh20

Film "Transformers: Wiek zagłady" zadebiutował na szczycie amerykańskiego box office'u, zarabiając w pierwszy weekend 100 milionów dolarów. Kolosalny wynik dziwi, zważywszy na miażdżące recenzje, jakie najnowszy film Michaela Baya zbiera na całym świecie.

"Transformers: Wiek zagłady" to podręcznikowy przykład sytuacji, kiedy opinia widzów i krytyków dramatycznie się rozmija. Potwierdzają to bardzo niskie statystyki w serwisie rottentomatoes.com (zaledwie 17% pozytywnych opinii), jak i recenzje - w tym również polskie (czytaj naszą recenzję).

Chyba najbardziej druzgocącą opinie na temat filmu Baya wyraził krytyk, bloger i stały współpracownik Wirtualnej Polski, Piotr Pluciński. Na fanpage'u swojego bloga Z górnej półki zamieścił niezwykle krótką, acz trafiającą idealnie w punkt recenzję, którą z radością pozwolimy sobie przytoczyć:

dilfh20

_ "Transformers 4" to piosenka Nickelback, puszczona w zwolnionym tempie. To reklama środka na przeczyszczenie i podryw Silvio Berlusconiego. To spot wyborczy Kononowicza. "Transformers 4" to martwa papuga wciśnięta niewidomemu chłopcu. To jeleń oddający mocz na twarz Sandlera w "Dużych dzieciach 2". To koncert Bajmu i fryzury Budki Suflera. "Transformers 4" to "twoja stara". Nie mówcie, że nie uprzedzałem._

Akcja obrazu rozgrywa się cztery lata po ataku na Chicago, który przedstawiono w trzeciej odsłonie. Tym razem fabuła koncentruje się na grupie potężnych biznesmenów i naukowców, którzy próbują korzystać z wiedzy nabytej z poprzednich konfrontacji z Transformerami i poszerzać granice własnej kontroli, podczas gdy Ziemi zagraża kolejny najazd.

W głównej roli wystąpił Mark Wahlberg, któremu partnerują Jack Reynor, Nicola Peltz, Stanley Tucci, Kelsey Grammer, Sophia Myles i Bingbing Li. Za kamerą ponownie stanął Michael Bay.

1. "Transformers: Wiek zagłady" 100 milionów dolarów
2. "22 Jump Street" 15,4 miliona dolarów
3. "Jak wytresować smoka 2" 13,1 miliona dolarów
4. "Myśl jak facet 2" 10, 4 miliona dolarów
5. "Czarownica" 8,2 milionów dolarów
6. "Jersey Boys" 7,6 miliona dolarów
7. "Na skraju jutra" 5,2 miliona dolarów
8. "Gwiazd naszych wina" 4,8 miliona dolarów
9. "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie" 3,3 miliona dolarów
10. "Chef" 1,7 miliona dolarów

dilfh20

Podziel się opinią

Share
dilfh20
dilfh20