Trwa ładowanie...
tryptyk rzymski
02-03-2007 13:13

Tryptyk rzymski. Niezwykły testament Jana Pawła II

Tryptyk rzymski. Niezwykły testament Jana Pawła II
dtalbp6
dtalbp6

Biskup diecezji bielsko-żywieckiej powołał do życia Studio Filmowe Anima Media, by przenieść na ekran teksty poematu Jana Pawła II. Już 9 marca odbędzie się premiera kinowa Tryptyku Rzymskiego.

Prace nad adaptacją rozpoczęły się jeszcze za życia Jana Pawła II, niedługo po wydaniu utworu lirycznego, kiedy to stał się on jednym z najczęściej komentowanych tekstów na świecie.

Śmierć papieża sprawiła, iż dzieło zaczęło być postrzegane jako jego niezwykły testament oraz wyjątkową ewangelizacją na miarę XXI wieku.

Jak powiedział w wywiadzie dla Katolickiej Agencji Informacyjnej biskup Tadeusz Rakoczy, Jan Paweł II z pewnością ucieszyłby się z filmowej adaptacji "Tryptyku rzymskiego".

dtalbp6

"Cieszyłby się że to wszystko, co było owocem łaski w nim i to co było wyrazem jego posłannictwa w kościele i świecie, znalazło nowy wehikuł i że jest źródłem ewangelizacji..." - powiedział biskup.

Poemat Jana Pawła II zachwyca, dodając do treści dźwięk i obraz jesteśmy w stanie bardziej zrozumieć treść, zrozumieć przesłanie. Główną istotą, która towarzyszyła twórcom przy pracy nad filmem, było zachęcenie jak najszerszej grupy ludzi do rozważań nad treścią utworu.

„- O twórczości artystycznej i poetyckiej nie trzeba dużo mówić, bo wiele z tego jest znane. Chodzi raczej o to by te treści stały się przedmiotem naszej głębokiej refleksji” - słyszymy w wywiadzie z biskupem.

Wspólnie z księdzem kardynałem Stanisławem Dziwiszem objął patronat nad uroczystą premierą filmu, która będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę, 4 marca w Krakowie.

Tryptyk rzymski w kinach od 9 marca pod patronatem medialnym Wirtualnej Polski.

dtalbp6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtalbp6

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj