Trwa ładowanie...
d1yjtnx

Trzy minuty. 21:38

Najnowsze informacje
4.5
(4 głosy)
Oceń:
d1yjtnx

„Trzy minuty” to wspólna nazwa dla trzech filmów fabularnych. Każdy z nich nosi tytuł oznaczający dokładną godzinę: „21:37”, „21:38”, „21:42”. Nawiązują one do autentycznego wydarzenia po śmierci papieża Jana Pawła II, kiedy Polacy w niespotykanym, jednoczącym geście wyłączali światła w swoich domach. Ów moment jest stałym punktem odniesienia w rozbudowanej narracji - porządkuje czas, w którym rozgrywa się akcja, jednocześnie stanowiąc tło dla jej najbardziej kluczowych zwrotów.

Był to w historii współczesnej Polski moment szczególny. Fakt, że w czterdziestomilionowym kraju o tej samej porze zgasło światło, a jednocześnie wyzwoliła się ogromna ilość odczuwalnej energii, jest czymś bezprecedensowym w skali światowej i chyba do końca nie zdajemy sobie sprawy, czego wtedy jako naród dokonaliśmy, co się z nami stało. To była chwila, w której mógł się zdarzyć cud...

Głównymi bohaterami filmów jest kilkanaście współcześnie żyjących postaci. Każda z nich ma swoją indywidualną historię– zdeterminowaną przez konkretny problem, domkniętą wyodrębnionym finałem. To, co ich spotyka, wymusza na nich radykalne przewartościowania, podejmowanie najbardziej dramatycznych decyzji, zmianę stosunku do otaczających ich ludzi. Postacie reprezentują praktycznie cały przekrój społeczeństwa – od Nastolatki i Artysty, Gangstera i Bezdomnego, po Burmistrza i Policjantkę. Ich losy przenikają się nawzajem, tworząc panoramę społeczeństwa z tamtego czasu.

Trzy minuty. 21:38
Tytuł oryginalny

Trzy minuty. 21:38

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2009

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yjtnx
d1yjtnx
d1yjtnx