Trwa ładowanie...
26-06-2006 19:17

Trzydziestka chłopaka 'Magdy M'

Trzydziestka chłopaka 'Magdy M'Źródło: AKPA
d1qci9w

Nie toleruje braku tolerancji, mitomanów, ludzi niesłownych. Ceni szczerość, szacunek, przyjaźń i odrobinę szaleństwa. Idzie przez życie stawiając małe, ale pewne i przemyślane kroki. Reżyser Maciej Dejczer nazywa go ‘aktorem ekstremalnym’, a koledzy z planu żartują, że kobiety dzielą się na te, które oddałyby mu się od razu, i te, które zrobiłyby to dopiero po ślubie. Wybrany najpiękniejszym Polakiem, Paweł Małaszyński dobrnął dziś do ‘trzydziestki’.

Cztery lata to dla rozwoju kariery czas potencjalnie krótki. Nasz dzisiejszy jubilat mimo wszystko właśnie w takim okresie zdołał ożenić się, zagrać dwa skrajnie różne charaktery, wyrobić sobie opinię utalentowanego aktora i zostać jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego showbiznesu. Małgorzata Kożuchowska nazwała go nawet polskim Jamesem Deanem – twierdząc, że choć jest to porównanie pretensjonalne, to w jego przypadku bardzo trafne.

Ci, którzy z nim współpracowali wiedzą, że przy doborze ról jest wybredny, wiedzą również, że umie to świetnie zrekompensować zupełnym oddaniem dla ogrywanej postaci. Jak sam twierdzi, bez całkowitego poświecenia zawód aktora ‘nie ma sensu’. Pomimo niezłej renomy, uważa się za aktora początkującego, bynajmniej nie gwiazdora. Aktorami, których stara się naśladować są Janusz Gajos i Andrzej Chyra. Podziwia również hollywoodzkich Ala Pacino i Dustina Hoffmana.

d1qci9w

Jego ulubione filmy to ‘Dzikość serca’, Pulp Fiction, ‘Urodzeni mordercy’ i ‘Podziemny krąg’. Lubi również obrazy Sama Perkinsa i Sidneya Lumeta. Poza aktorstwem sporo uwagi poświęca muzyce, która jest jego drugą najważniejszą w życiu pasją. Wychowywał się na klasycznym rocku, muzyce grunge i Heyu Kasi Nosowskiej. Swoje muzyczne aspiracje rozwija występując z kapelą ‘Cochise’.

Karierę zaczynał w serialach ‘Wiedźmin’ oraz ‘M jak Miłość’. Szerokiej polskiej publiczności znany jest jednak przede wszystkim jako bezwzględny bandyta Grand z serialu ‘Oficer’ oraz romantyczny prawnik, szaleńczo kochający Joannę Brodzik, czyli ‘Magdę M.’ z serialu o tym samym tytule.

Zobacz galerię zdjęć Pawła Małaszyńskiego:
[

]( osoba.html?id=57746 )

d1qci9w

Aktora zobaczymy niedługo w kontynuacji ‘Oficera’ oraz w serialu TVP ‘Twierdza szyfrów’ na podstawie powieści Bogusława Wołoszańskiego. W tym drugim Paweł Małaszyński wcieli się w działającego pod przykrywką niemieckiego munduru, polskiego specjalistę od szyfrów starającego się przechwycić nazistowską maszynę deszyfrującą. Czyżby nowy Hans Kloss?

Odskocznią i zarazem zaworem bezpieczeństwa przed niebezpieczeństwami sławy są dla Pawła Małuszyńskiego jego żona Joanna i synek Jeremiasz, który przyszedł na świat 7 kwietnia 2004 roku. Żona Pawła, tancerka, jest jego miłością od czasów wczesnoszkolnych. Oboje mieszkali na tym samym osiedlu, chodzili do tej samej podstawówki i liceum. Jako aktor warszawskiego teatru ‘Kwadrat’ mieszka… w stolicy lecz za swój prawdziwy dom uważa Białystok który odwiedza gdy tylko nadarza się okazja. Można go spotkać w tamtejszych klubach ‘Metro’ i ‘Czarci Pub’.

Paweł Małuszyński, zodiakalny rak urodził się 1976 roku w Szczecinku a wychowywał na białostockim blokowisku ‘Słoneczny stok’. Wywodzi się z rodziny o wojskowych tradycjach – jego ojciec jest wojskowym, tak samo jak będąca chorążym Straży Granicznej siostra. Jako chłopiec, co sam przyznaje był łobuzem i zdarzało mu się dostawać za swoje wybryki manto. Mimo tego w domu nie odczuwał wojskowej musztry zamiast stosowania której ojciec uczył go jak być zdecydowanym i wiedzieć czego się chce w życiu.

Po zdanej maturze nie wiedział co z sobą począć, poszedł wiec na prawo które zostawił po pierwszym semestrze. Ponieważ w razie braku pomysłu na siebie miał iść do wojska postanowił posłuchać głosu serca i zostać aktorem. Do PWST zdawał trzy razy. W między czasie pracował jako kelner w hotelu Gołębiewski, barman w kilka knajpkach oraz urzędnik biura paszportowego.

d1qci9w

Trzecia próba dostania się do szkoły aktorskiej miała być ostatnią – przyszły gwiazdor powiedział sobie jasno albo gra albo wojsko. Całe szczęście zdesperowany, dobrze przygotował się do wstępnym egzaminów. Wstąpił do krakowskiego L'art Studio, podszkolił warsztat i niedługo po tym znalazł na liście przyjętych do PWST we Wrocławiu. Zobacz galerię zdjęć Pawła Małaszyńskiego: [

]( osoba.html?id=57746 )

d1qci9w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qci9w