Trwa ładowanie...
d1v1uel
Aktualności

TV Puls będzie werbować gwiazdy

Share
TV Puls będzie werbować gwiazdy
d1v1uel

Rupert Murdoch, właściciel medialnego giganta News Corporation, wysłał do Polski jednego z najlepszych speców, który przekształci TV Puls z kanału społeczno-religijnego w komercyjny.

Pierwszym zadaniem zespołu jest skuszenie dziennikarskich gwiazd. Jedną z nich jest Dorota Gawryluk - czytamy w "Dzienniku".

W sobotę do Polski przyleciał wysłannik News Corporation, która jest właścicielem m.in: brytyjskiej telewizji satelitarnej BSkyB, wytwórni filmowej 20th Century Fox oraz brytyjskich dzienników "The Times" oraz "The Sun", a od czerwca 2006 r. także udziałów w TV Puls.

d1v1uel

Według informacji gazety, Amerykanin ma zastąpić obecnego prezesa zarządu stacji ojca Zdzisława Dzido, który najprawdopodobniej zostanie członkiem zarządu do spraw katolickich. "Cieszymy się, że udało się znaleźć światowej klasy fachowca. Teraz będziemy finalizować nasze rozmowy z kandydatami na inne kluczowe stanowiska" - zapowiada przewodniczący rady nadzorczej TV Puls Dariusz Dąbski.

Farrell E. Meisel, bo tak nazywa się wysłannik News Corp., jest medialnym ekspertem z ponad 30-letnim doświadczeniem. Był ojcem sukcesu pierwszego kanału komercyjnego w Rosji - TV 6 Moskwa. Nadzorował też tworzenie przez amerykański rząd telewizji Alhura, nadającej w 22 krajach arabskojęzycznych. Dla koncernu Murdocha pracował w Singapurze, m.in. dzięki niemu koncern w ciągu dwóch lat zdobył ogromne wpływy na południowoazjatyckim rynku mediów.

W Polsce trafił na idealny moment - ocenia dziennik. Po zmianie warty w telewizji publicznej może wyciągnąć rękę po dziennikarzy i pracowników TVP. Z informacji gazety wynika, że szefostwo TV Puls zwróciło się już do Doroty Gawryluk, która przebywa teraz na urlopie. "Odmawiam komentarza" - odpowiada dziennikarka pytana, czy przyjmie ofertę.

Jeszcze kilka miesięcy temu stacji wystarczała tylko piątka pracowników, teraz w Pulsie pracuje około 50, a docelowo zespół ma liczyć trzysta osób. Wkrótce zapadną zapewne decyzje o tym, kto zasiądzie w fotelu dyrektora programowego. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że pod uwagę brani są m.in.: Maciej Grzywaczewski, były szef TVP 1 za Jana Dworaka, oraz Maciej Pawlicki dyrektor TVP 1 z czasów Wiesława Walendziaka - informuje "Dziennik".

d1v1uel

Podziel się opinią

Share
d1v1uel
d1v1uel