Trwa ładowanie...
26-04-2007 12:37

TVP pozywa do sądu Polsat

Share
TVP pozywa do sądu Polsat
d3o2807

Przeprosin oraz wpłaty 20 tys. zł. na cel społeczny od Polsatu i dziennikarki tej stacji Małgorzaty Ziętkiewicz domaga się Telewizja Polska m.in. za stwierdzenie, że "w programach informacyjnych TVP pracują komisarze polityczni PiS".

Powodem pozwu złożonego w Sądzie Okręgowym w Warszawie jest materiał, jaki w ubiegłym roku wyemitowały "Wydarzenia" Polsatu.

W środę sąd podczas rozprawy obejrzał odtworzony materiał, którego wymową poczuła się obrażona TVP. 11 października ubiegłego roku w "Wydarzeniach" Polsatu ukazała się informacja dotycząca publicznego radia i telewizji, w której padły m.in. stwierdzenia o braku obiektywizmu telewizji publicznej.

Ponadto w materiale zaznaczono, że daje się zaobserwować spadek oglądalności programów informacyjnych TVP.

d3o2807

Telewizja Polska uznała materiał Polsatu za nierzetelny a dane o spadku oglądalności za nieprawdziwe. Reprezentująca TVP mec. Iwona Kuś powiedziała PAP, że telewizja publiczna będzie usatysfakcjonowana, jeśli Polsat "wyrazi ubolewanie z powodu podania nieprawdziwych informacji".

Natomiast, jak powiedział PAP reprezentujący Polsat mec. Marek Markiewicz, "źle się dzieje, że między dwiema konkurencyjnymi firmami toczy się proces". Dodał jednak, że stwierdzenia, które padły w materiale pochodziły od dziennikarzy TVP, z którymi rozmawiała Ziętkiewicz, a każdy dziennikarz ma prawo do swojej oceny.

Proces będzie kontynuowany 5 lipca. Sąd wysłucha wtedy m.in. wyjaśnień Ziętkiewicz a także osób odpowiedzialnych w obu stacjach za monitorowanie badań oglądalności.

d3o2807
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o2807
d3o2807