Trwa ładowanie...
d2samno

Twister: ride it out

Najnowsze informacje
3.8
(5 głosów)
Oceń:
Twister: ride it out, to produkcja interaktywna bazująca na słynnym filmie Twister. Dzięki niej możemy stanąć twarzą w twarz ze śmiercionośnym tornadem oraz to doświadczenie przeżyć.
d2samno
WP Film
Źródło: WP Film

Twister: ride it out - co to jest?

Twister: Ride it out jest efektem pracy Universal Studio Florida - to spin-offowa produkcja, zrealizowana na podstawie filmu Twister z 1996 r. Została ona udostępniona dla widzów w 1997 roku jako jedna z atrakcji parku nowojorskiego, zastępując podobną atrakcję – Ghostbusters Spooktacular. W tymże spin-offie występują gwiazdy z Twistera: Helen Hunt i Bill Paxton. Atrakcję zamknięto 2 listopada 2015, a na jej miejscu otworzono Race Through New York Starring Jimmy Fallon.

Twister: ride it out - przebieg widowiska

Na początku, widz zwiedza makietę małego miasteczka Wakita w Oklahomie. Rozmieszczone tam monitory, pokazują filmy domowej produkcji pokazujące różne przypadki tornad oraz informujące o skali Fujity, którą mierzy się siłę wiatru.

Kiedy goście wchodzą do studia, na dużym ekranie wideo ukazuje się scena otwierająca film Twister. Po jej zakończeniu, na ekranie pojawiają się gwiazdy filmu – Bill Paxton i Helen Hunt – aby opowiedzieć o swoich doświadczeniach przy kręceniu Twistera.

Następnie, zwiedzający Twister: ride it out idą do innego pomieszczenia, które jest modelem zniszczonego przez tornado domu cioci Meg. W telewizorach przyczepionych do ściany znów pojawiają się Paxon i Hunt, opowiadają widzom, o tym co widzą w domu naokoło. Gdy kończą, kanał w telewizorze się zmienia i pokazuje nam ostrzeżenie przed tornadami, w okolicy, w której znajdują się goście.

Zwiedzajacy Twister: ride it out schodzą na specjalną platformę, ulokowaną pod falistym dachem. Rozpościera się tam widok na scenografię (wiejska droga oraz bar z hamburgerami), która jest umiejscowiona na świeżym powietrzu, pogoda widocznie będzie się psuła – ciemne chmury unoszą się nad głowami. Nagle w drzewo uderza błyskawica, na ekranach widać sceny, jak ludzie pospiesznie chowają się w domu, do piwnic, pod schody, syreny dają krótkie sygnały alarmowe, a wiatr w pokoju staje się coraz silniejszy, podobnie jak deszcz, który uderza z coraz większą siłą.

Z restauracji dobywają się wrzaski rodziny, która tam została, a wśród błysków widać, jak z nieba spada tornado. Gdy już się przybliży, rozpętuje się piekło. Na scenie Twister: ride it out można podziwiać torando wysokie na 5 kondygnacji i szerokie na 3,5 metra. Szyby w restauracji pękają, wszystko obraca się w perzynę. Dopełnieniem widowiska zniszczenia, jest rzucenie samochodu na zbiorniki z gazem, co doprowadza do wybuchu i powstania ognistego tornada.

Gdy tornado wygasa, dach spada gościom nad same głowy, a podłoga nagle opada w dół, co ostatecznie przeraża widzów i dodaje adrenaliny. Na koniec Twister: ride it out Bill Paxton dziękuje wszystkim za przetrwanie strasznego tornada i kieruje do wyjścia.

Twister: ride it out
Tytuł oryginalny

Twister: Ride it Out

Gatunek

show

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1998

Czas trwania

15 min.

Obsada
d2samno

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2samno
d2samno
d2samno