Trwa ładowanie...
d8cnv1n

Tydzień Filmów Tureckich w Warszawie!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tydzień Filmów Tureckich w Warszawie!
d8cnv1n

W dniach 24-30 maja 2012 roku w Warszawie odbędzie się zorganizowany przez Towarzystwo Kultury i Sztuki Latarnia Magiczna Tydzień Filmów Tureckich oraz Market Filmowy. Oprócz zaprezentowania nagrodzonych przykładów Nowego Kina Tureckiego, zorganizowany zostanie Market Filmowy, na którym czołowi przedstawiciele polskiej branży filmowej będą mogli spotkać się z tureckimi twórcami.

Przegląd jest organizowany przez Towarzystwo Kultury i Sztuki Latarnia Magiczna, którego celem jest działalność kulturowa i artystyczna zarówno w wymiarze krajowym jak i międzynarodowym. W organizację zaangażowane jest również tureckie Ministerstwo Kultury i Turystyki, Tureckie Linie Lotnicze THY, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Gülermak SA, Stowarzyszenie Przedsiębiorców Polska-Turcja, telewizja TRT Türk oraz Denk Sinema Ltd.

* Spotkanie tureckich i polskich twórców*

d8cnv1n

Oprócz zaprezentowania nagradzonych przykładów Nowego Kina Tureckiego, zorganizowany zostanie Market Filmowy, na którym czołowi przedstawiciele polskiej branży filmowej będą mogli spotkać się z tureckimi twórcami. Polskim dystrybutorom i nadawcom telewizyjnym przedstawione zostaną tureckie filmy z ostatniego roku.

Nagrodzone filmy Nowego Kina Tureckiego w Kinie Muranów

W Kinie Muranów, zaliczanym do najważniejszych artystycznych i niezależnych kin Warszawy, w ramach Tygodnia Filmowego polscy miłośnicy kina będą mieli okazję obejrzeć następujące filmy: „Miłość w innym języku” (Başka Dilde Aşk), „Tragiczna historia Celala Tan i jego rodziny” (Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi), „To, co pozostało” (Geriye Kalan), „Zazdrość” (Kıskanmak), „Kosmos” (Kosmos), „Noc ciszy” (Lal Gece), „Owoc granatu” (Nar), „Kropka” (Nokta), „Inna modlitwa” (Uzak İhtimal) oraz „Ekotopia” (Entelköy Efeköy'e karşı).

* Przemówi nasze Kino*

d8cnv1n

Na Tygodniu Filmów Tureckich w Warszawie gościć będą: reżyser „Nocy Ciszy” (Lal Gece) Reis Çelik, aktorka filmu „Miłość w innym języku” (Başka Dilde Aşk) Lale Mansur, reżyser filmu „Zazdrość” (Kıskanmak) Zeki Demirkubuz i odtwórca jednej z głównych ról Serhat Tutumluer, producent filmu „Ekotopia” (Entelköy Efeköy'e karsi) Muharrem Gülmez i producent filmu „Owoc granatu” (Nar) Türker Korkmaz. Türker Korkmaz będzie również gościem Marketu Filmowego.

* Towarzystwo Kultury i Sztuki Latarnia Magiczna*

Towarzystwo Kultury i Sztuki Latarnia Magiczna Büyülü Fener Kültür Sanat Derneği (BFKS) pod przewodnictwem İrfana Demirkol zostało założone w duchu idei o “globalności” sztuki i o tym, że jest ona “wspólnym językiem” dla całego świata. Organizacja skupia ludzi inaczej patrzących na świat, od wielu lat tworzących i działających w różnych dziedzinach sztuki m.in. w literaturze, fotografii i kinie. Towarzystwo organizuje seminaria oraz wydarzenia kulturalne i artystyczne, a także promuje kulturę i sztukę Turcji zarówno w kraju jak i zagranicą. Prace Towarzystwa nadzorowane są przez centralę w Ankarze.

Program pokazów znajdziecie tutaj >>>

d8cnv1n

Podziel się opinią

Share
d8cnv1n
d8cnv1n