Trwa ładowanie...
d22bldb
Aktualności

''Ukryte działania'' - kandydat do Oscara za najlepszy film roku w kinach od 24 lutego

Wyróżnione 3 nominacjami do Oscarów – w tym za najlepszy film roku – „Ukryte działania” odsłaniają kulisy fascynującej, nieznanej dotąd prawdziwej historii trzech genialnych kobiet, które postanowiły sięgnąć gwiazd w jednym z najbardziej burzliwych okresów w historii – czasach walki o prawa człowieka, zimnej wojny i ryzyka konfliktu nuklearnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Ukryte działania'' - kandydat do Oscara za najlepszy film roku w kinach od 24 lutego
(Materiały prasowe)
d22bldb

Wszyscy słyszeli o okolicznościach wysłania w kosmos pierwszego człowieka, a prawie każdy potrafi wymienić nazwisko przynajmniej jednego astronauty. Do niedawna nikt jednak nie znał trzech kobiet, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku podjęły pracę dla NASA, zyskując niezwykłe miano „ludzkich komputerów”. Pokonując niewyobrażalne przeszkody społeczne i obyczajowe, pomogły wysłać w kosmos pierwszego Amerykanina, a tym samym zainicjowały kosmiczny wyścig między światowymi mocarstwami, który zaważył na losach świata.

- Zależało mi na tym, by świat dowiedział się o tym, czego dokonały te dziewczyny. Chciałem mieć w tym swój udział – mówił Kevin Costner w rozmowie z Yolą Czaderską-Hayek (cały wywiad przeczytasz tutaj).

„Ukryte działania” wyreżyserował Ted Melfi („Mów mi Vincent”). W rolach głównych wystąpili: nominowana do Oscara Taraji P. Henson („Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”), nagrodzona Oscarem Octavia Spencer („Służące”), Janelle Monáe („Moonlight”), Kirsten Dunst („Spider-Man”), Jim Parsons (serial TV „Teoria wielkiego podrywu”), nominowany do Oscara Mahershala Ali („Moonlight”) i nagrodzony Oscarem Kevin Costner („Tańczący z wilkami”).

„Ukryte działania” w kinach od 24 lutego.

Materiały prasowe
d22bldb

Podziel się opinią

Share

d22bldb

d22bldb