Trwa ładowanie...
26-06-2006 13:18

Ulica im. Humphrey'a Bogarta

Ulica im. Humphrey'a Bogarta
dm4paof
dm4paof

Ulica na górnym Manhattanie została nazwana imieniem Humphrey'a Bogarta. Stoi przy niej dom, w którym słynny aktor urodził się i spędził pierwsze 24 lata życia.

Budynek stanowi obecnie własność miasta. Dom ten to charakterystyczna dla Manhattanu kamienica z elewacją z piaskowca, znajdująca się przy 103. ulicy po zachodniej stronie wyspy. Urodzony w zamożnej rodzinie w 1899 roku Humphrey Bogart mieszkał tu do 1923 roku.

Idea uczczenia w ten sposób pamięci gwiazdora pojawiła się kilka lat temu. Jednym z jej pomysłodawców był Gary Dennis – właściciel wypożyczalni wideo.

dm4paof

Dennis twierdzi, że zafascynował go fakt, iż i on, i aktor wychowali się na jednej ulicy. W ciągu roku udało mu się zebrać kilka tysięcy podpisów pod stosowaną petycją do władz Nowego Jorku.

W ceremonii wmurowania zabytkowej tablicy pod numerem 245 oprócz fanów Humphrey'a Bogarta wzięła udział Lauren Bacall. Aktorka, która była jego żoną od 1945 roku do jego śmierci w roku 1957, powiedziała, że jest to dla niej ogromne przeżycie i że "Bogie nigdy by nie uwierzył”.

dm4paof
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm4paof