Trwa ładowanie...
11-01-2007 12:33

Urodziny "Magdy M." - Joanna Brodzik kończy dziś 34 lata

Urodziny "Magdy M." - Joanna Brodzik kończy dziś 34 lataŹródło: AKPA, Jacek Kurnikowski
d3jbn4m
d3jbn4m

Jedni ją uwielbiają, inni mają ją po prostu za ‘fajną babkę’, wszyscy muszą się jednak zgodzić, że ma w sobie ‘to coś. Joanna Brodzik, czyli jedna z najbardziej rozchwytywanych polskich aktorek młodego pokolenia kończy dziś 34 lata.

Pani Brodzik dyplomowaną aktorką jest już od dziesięciu lat. Do punku zwrotnego dobrnęła jednak dopiero w 2002 roku kiedy to zagrała uroczą Kasię, dziewczynę Tomka, w polskiej wersji popularnego za oceanem serialu ‘Kasia i Tomek’.

Od tego momentu kariera pani Joanny nabrała prawdziwego tempa. Od 2005 roku aktorka ma swój własny serial Magda M, w którym gra razem z Pawłem Małaszyńskim polską Ally McBeal.

Zanim jednak pani Joanna Brodzik wypłynęła na szerokie wody polskiego showbiznesu, zaliczyła przeszło 7 seriali takich jak: Klan, Graczykowie, Kiepscy, Buła i Spóła czy Więzy krwi. Z aktorsko-filmowych podbojów do najważniejszych można zaliczyć epizody w ‘Pianiście’ i ‘Ogniem i mieczem’ oraz rolę koleżanki Judyty, Uli w ‘Nigdy w życiu’.

d3jbn4m

Joanna Brodzik urodziła się 11 stycznia 1973 roku o godzinie 16.30 w Krośnie Odrzańskim. W 1986 roku osiedliła się w Zielonej Górze po tym jak telewizor marki rubin pozbawił ją lokalu w rodzinnym mieście. Rok 1988 to dla Joanny Brodzik pierwszy większy sukces - po badaniu IQ otrzymuje stypendium ministra kultury i jedzie na obóz dla uzdolnionych dzieci.

Aktorską pasję odkryła i rozbudziła w sobie w liceum. Od 1990 roku swoje plany na teatralną karierę zaczyna wprowadzać w życie. W 1992 roku dostaje się na PWST w Warszawie. Rok 1994 przynosi Brodzik pierwszą, poważną i życiowo niełatwą decyzję do podjęcia – agencja modelek (Eastern Models) składa jej propozycję współpracy. Stojąc przed wyborem: aktorka czy modelka, ‘Kasia’ wybiera szkołę aktorską.

W 1996 roku Joanna Brodzik kończy PWST i gra swoją pierwszą filmową rolę w ‘Dniu wielkiej ryby’ Andrzeja Barańskiego. Jest to dla młodej i niedoświadczonej aktorki pierwsze zetknięcie z branżowymi sławami. Niedługo po tym zagrała... ...w ‘Dzieci i ryby’ Jacka Bromskiego. Fakt o którym Brodzik jeszcze wtedy nie widziała to, to że nie aktorstwo kinowe, a telewizyjne uczyni z niej prawdziwą gwiazdę.

Joanna Brodzik, jak na porządna aktorkę przystało nie stroniła również od pracy na deskach teatru. Współpracowała także z teatrem telewizji. Zagrała łącznie w kilkunastu sztukach np. ‘Przybysz z Narbony’ 1996, ‘Biała dama’ 1997, ‘Śmierć w Tyflisie’ 1997, ‘Netta’ 1998, ‘Atrakcyjna pozna panią...‘ 2000, ‘19 południk’ 2003 czy ‘Seks nocy letniej’ 2003.

d3jbn4m

Dziesięć lat w aktorskim fachu zaowocowało w przypadku Joanny Brodzik niemała ilością nagród, nominacji i wyróżnień takich jak:

  1. TELEAMOR 2001 – nagroda czytelników "TeleTygodnia" i widzów POLSATU dla najbardziej ulubionej Aktorki.
  2. TELEKAMERA 2003 - nagroda czytelników "TeleTygodnia" dla najlepszej Aktorki komediowej.
  3. WIKTOR 2003 - nominacje w 2 kategoriach: Najlepszy Aktor (jako jedyna kobieta) i Odkrycie Roku (Osobowość Telewizyjna).
  4. FILMOWY UŚMIECH ROKU 2003 - nagroda wydawnictwa "Twój Styl".
  5. GRUBA RYBA 2003 - nagroda Radia Kolor za najbardziej wyrafinowane poczucie humoru..
  6. TYGRYS TV 2003 - nominacja czytelników "TeleTygodnia" dla ulubionego i najbardziej przebojowego Aktora młodego pokolenia
  7. Tytuł "NAJLEPSZEJ AKTORKI KOMEDIOWEJ 2003’ - na IV Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku.
  8. Tytuł "PIĘKNA TERAZ" - przyznany przez tygodnik "Gala". Wiktor 2004 - kategorii najpopularniejszy Aktor.
d3jbn4m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jbn4m