Trwa ładowanie...
d36o01s

Velvet Buzzsaw

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
"Velvet Buzzsaw" to amerykański horror satyryczny w reżyserii Dana Gilroya. Film opowiada historię poważanego krytyka, wyrachowanej właścicielki galerii oraz jej asystenta, którzy przejmują obrazy po zmarłym niedawno artyście. W produkcji wystąpili między innymi Jake Gyllenhaal, Rene Russo, Toni Collette i Zawe Ashton. Premiera filmu miała miejsce 27 stycznia 2019 roku, natomiast 1 lutego obraz trafił do wybranych kin i na platformę Netflix.
d36o01s
1
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Velvet Buzzsaw - opis fabuły

Fabuła filmu "Velvet Buzzsaw" rozpoczyna się w Miami Beach, gdzie odbywa się właśnie wystawa sztuki. Biorą w niej udział krytyk Morf Vandewalt (w tej roli Jake Gyllenhaal) oraz jego przyjaciółka Josephina (Zawe Ashton), która pracuje w Haze Gallery. Koleżanka Josephiny opowiada jej o zdradzie, której miał się dopuścić jej partner. Kobieta zrywa z nim i planuje wyjazd do Los Angeles. Po powrocie znajduje zwłoki Vetrila Dease'a (Alan Mandell), w którego mieszkaniu odkrywa też wielką kolekcję obrazów. Kobieta kradnie dzieła sztuki z jego domu i pokazuje je Vandewaltowi i jego szefowej.

Morf i jego szefowa są zachwyceni dziełami i wkrótce pojawiają się one na ich wystawie. Ta z miejsca staje się wielkim sukcesem, jednak mężczyznę nurtuje historia artysty, którego Josephina znalazła martwego w jego domu. Okazuje się, że ten cierpiał na chorobę psychiczną, która wynikała z jego traumatycznego dzieciństwa. W celu podbicia ceny za obrazy twórcy każe przenieść część z nich do magazynu, a zajmujący się tym Bryson (Billy Magnussen) zatrzymuje jeden dla siebie. Wkrótce jednak zaczynają dziać się dziwne rzeczy, a obraz przedstawiający małpy atakuje Brysona na stacji benzynowej. To na dodatek dopiero początek nurtujących wydarzeń, które wciąż przybierają na sile.

Velvet Buzzsaw - bohaterowie, obsada

Bohaterami filmu "Velvet Buzzsaw" są między innymi Morf Vandewalt, Rhodora Haze, Gretchen i Josephina, w których role wcielili się Jake Gyllenhaal, Rene Russo, Toni Collette i Zawe Ashton. Oprócz nich w produkcji pojawiają się Jon Dondon, Coco, Damrish i Bryson, których odegrali odpowiednio Tom Sturridge, Natalia Dyer, Daveed Diggs i Billy Magnussen. W obsadzie filmu "Velvet Buzzsaw" role otrzymali też tacy aktorzy jak John Malkovich, Alan Mandeel, Mig Macario, Nitya Vidyasagar, Sedale Threatt Jr., Marco Rodríguez oraz Mark Steger. W ramach produkcji pojawiają się też aktorzy trzecioplanowi.

Velvet Buzzsaw - scenariusz, reżyseria

Reżyserem filmu "Velvet Buzzsaw" jest Dan Gilroy, który odpowiadał również za scenariusz produkcji. W przeszłości współtworzył on już takie projekty jak "Kong: Wyspa Czaszki", "Wolny strzelec", "Dziedzictwo Bourne'a", "Giganci ze stali" czy "Podwójna gra". Kierownikiem produkcji była Jennifer Fox, natomiast za muzykę w filmie "Velvet Buzzsaw" odpowiedzialni byli Marco Beltrami i Buck Sanders. Firmami odpowiedzialnymi za wyprodukowanie obrazu były Dease Pictures i Netflix.

Velvet Buzzsaw - budżet, recenzje

Budżet filmu "Velvet Buzzsaw" określono na 21 milionów dolarów. Produkcja miała ograniczoną liczbę seansów w Stanach Zjednoczonych i została opublikowana w serwisie Netflix, dlatego zyski z jej emisji wyniosły niewiele ponad 5 milionów dolarów. Recenzje filmu "Velvet Buzzsaw" okazały się pozytywne bądź mieszane dla jego twórców. W serwisie Rotten Tomatoes film uzyskał 63 proc. pozytywnych recenzji, natomiast na stronie Metacritic wystawiono mu ocenę 61/100, co wskazuje na pozytywny bądź mieszany odzew od większości krytyków.

Velvet Buzzsaw - premiera

Zwiastun filmu "Velvet Buzzsaw" ukazał się na początku stycznia 2019 roku. Premiera filmu "Velvet Buzzsaw" miała z kolei miejsce 27 stycznia 2019 roku podczas Sundance Film Festival. 1 lutego produkcja została opublikowana na platformie Netflix, a także trafiła do wybranych kin na terenie Stanów Zjednoczonych. Polska premiera filmu "Velvet Buzzsaw" miała miejsce właśnie na platformie Netflix i jest dostępna dla jego subskrybentów.

Velvet Buzzsaw
Tytuł oryginalny

Velvet Buzzsaw

Gatunek

horror

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2019

Data światowej premiery

27.01.2019

Data polskiej premiery

01.02.2019

Czas trwania

109 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36o01s
d36o01s
d36o01s