Trwa ładowanie...
d3allct

Vicky Cristina Barcelona

Najnowsze informacje
3.8
(213 głosów)
Oceń:
d3allct

Najnowszy film Woody’ego Allena, którego premiera była największym wydarzeniem festiwalu w Cannes w 2008 roku. Film został entuzjastycznie przyjęty przez krytykę i publiczność. Jednocześnie jest to największy komercyjny sukces w karierze Woody’ego Allena.

"Vicky Cristina Barcelona" ukazała zupełnie nowy wymiar twórczości Allena – klimat znany dotychczas bardziej z filmów Pedro Almodóvara, ale cały czas nacechowany wyjątkowym poczuciem humoru mistrza.

Dwie młode Amerykanki, Vicky (Rebecca Hall) i Cristina (Scarlett Johansson) przyjeżdżają na wakacje do Barcelony. Vicky, inteligentna i czuła, ma niedługo wyjść za mąż; otwarta na emocjonalne i seksualne przygody Cristina to jej zupełne przeciwieństwo. Podczas pobytu, obie bohaterki dają się wciągnąć w niekonwencjonalną, romantyczną i seksualną przygodę z Juanem Antonio (Javier Bardem), charyzmatycznym malarzem, uwikłanym w burzliwą i skomplikowaną relację ze swoją byłą żoną, Marią Eleną (Penélope Cruz).

Zanurzony w soczystej zmysłowości Barcelony, „Vicky Cristina Barcelona”, to zabawny, inteligentny film, ukazujący miłość we wszystkich jej przejawach.

Vicky Cristina Barcelona
Tytuł oryginalny

Vicky Cristina Barcelona

Gatunek

komedia, romans

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2008

Data światowej premiery

17.04.2009

Czas trwania

96 min.

Obsada
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3allct
d3allct
d3allct