Trwa ładowanie...
07-07-2009 15:42

W Opolu sfałszowano 2 tysiące wejściówek do kina

W Opolu sfałszowano 2 tysiące wejściówek do kinaŹródło: Jupiter
d5tvs6w
d5tvs6w

Opolscy policjanci badają sprawę sfałszowania ok. 2 tys. wejściówek do jednego z kin w Opolu. Fałszywki wykryli pracownicy kina - powiedział we wtorek PAP rzecznik opolskiej policji, nadkom. Maciej Milewski.

Oficer zaznaczył, że postępowanie jest na razie prowadzone "w sprawie", nikomu nie postawiono zarzutów. "Docieramy do osób w jakiś sposób związanych z tym procederem, przesłuchujemy świadków" - wyjaśnił Milewski.

Dodał, że do wyjaśnienia sprawy fałszywek, których odkryto do tej pory ok. 2 tys., potrzebny będzie biegły, który oceni, w jaki sposób zostały przygotowane i wydrukowane.

Wejściówki do kina, należącego do ogólnopolskiej sieci, są sprzedawane zakładom pracy. Nie są imienne i po przyjściu do kina zamienia się je na bilet. "Ktoś, kto trafił na taką wejściówkę, podrobił ją. Fałszerstwo nie było idealne - oryginał od falsyfikatu różnił się pieczątką. Zauważyli to pracownicy kina" - relacjonował rzecznik.

Straty operatora kina z tytułu fałszywek mogą sięgnąć kilkudziesięciu tys. zł. Policja zakwalifikowała całą sprawę jako przerabianie lub podrabianie dokumentów i późniejsze posługiwanie się falsyfikatami. Za takie czyny grozi kara do 5 lat więzienia.

d5tvs6w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5tvs6w

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj