Weekend z "polskimi Oscarami"
Przez cały styczeń w warszawskim kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej będzie można zobaczyć najlepsze polskie filmy, które powalczą o Orły 2017. Sprawdźcie, jakie filmy zobaczycie w najbliższy weekend oraz z którymi twórcami będziecie mogli spotkać się po seansach.
12.01.2017 17:51
Przegląd Orły 2017 to nielada gratka dla fanów polskiej kinematografii, w jednym miejscu widzowie mają możliwość zapoznania się z tym, co najciekawsze w polskim kinie.
"Kochaj", godz. 18:00
Prawdziwa damska przyjaźń i poszukiwanie miłości to wątki przewodnie "Kochaj" – nowej komedii producentów kinowego przeboju "Mój rower". W doborowej obsadzie znaleźli się Olga Bołądź, Roma Gąsiorowska, Aleksandra Popławska, Magdalena Lamparska i nieczęsto oglądana na wielkim ekranie Małgorzata Kożuchowska. "Kochaj" to opowieść o czterech dziewczynach z wielkiego miasta, które – każda na swój sposób – pragną być kochane
"Komunia", godz. 20:00
Kiedy dorośli bawią się w dom, wtedy to dzieci muszą szybko dorosnąć. 14-letnia Ola zajmuje się domem, opiekuje ojcem i niepełnosprawnym bratem i dba o relacje z mieszkającą osobno matką; ale przede wszystkim stara się na powrót złożyć rodzinę w całość. Żyje nadzieją, że uda się ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest komunia święta 13-letniego Nikodema i Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości.
Po seansie możliwość spotkania z twórcami filmu
"Za niebieskimi drzwiami", godz. 16:00
Film w reżyserii Mariusza Paleja, zabiera widzów w niezwykłą podróż. Jest w nim wszystko, co kochają dzieci - ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele - magiczne, kolorowe ptaki. Opowiada o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz… Magiczne drzwi prowadzą do świata "we śnie". Tak realnego, że można w nim zamieszkać, tak ekscytującego, że chce się go poznawać i tak tajemniczego, że można się go bać.
"Śpiewający obrusik", godz. 18:00
Studenci czwartego roku wydziału aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi pod opieką Mariusza Grzegorzka stworzyli pierwszy w historii pełnometrażowy, film dyplomowy. Nie bali się ograniczeń, opowiedzieli prosto z serca historie, które próbują być autentyczne i mądre, a jednocześnie zwariowane i niemądre.
"Jestem mordercą", godz. 20:00
Thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Główny bohater filmu, Janusz Jasiński, jest młodym porucznikiem milicji. Po kolejnych niepowodzeniach śledztwa w sprawie brutalnych zabójstw kobiet, zostaje mianowany nowym szefem grupy dochodzeniowej. Stara się zrobić wszystko, by wykorzystać życiową szansę i złapać seryjnego mordercę. Jak wiele będzie w stanie poświęcić dla śledztwa?
Po seansie możliwość spotkania z twórcami filmu
NIEDZIELA, 15.01
"Szkoła uwodzenia Czesława M.", godz. 16:00
Historia popularnego muzyka, który niespodziewanie porzuca życie warszawskiego celebryty. Czesław M. przypadkiem trafia do Świnoujścia. Poznaje Adama i Zygmunta, byłych stoczniowców, którzy próbują rozkręcić własny biznes. Wspólnie wymyślają plan pozornie doskonały: postanawiają otworzyć pierwszą na Wybrzeżu szkołę uwodzenia dla mężczyzn. Czy dzięki niej w końcu osiągną wymarzony sukces?
"Fale", godz. 18:00
Film o marzeniach, które warto spełniać za wszelką cenę. Pomimo przeciwności losu Kasia i Ania marzą o zostaniu zawodowymi fryzjerkami.
"Ojciec", godz. 20:00
Konstanty jest w związku z dwukrotnie od siebie młodszą, piękną Milą. Ich codzienność to obiady w renomowanych restauracjach, spotkania towarzyskie i luksusowe mieszkanie w samym centrum wielkiego miasta. Para oczekuje narodzin swojego pierwszego dziecka. Na dzień przed terminem porodu Konstanty otrzymuje wiadomość o śmierci ojca. Mężczyzna staje przed dylematem, czy jechać na pogrzeb, czy asystować przy narodzinach. Na drodze Konstantego staje lokalny gangster, który wraz ze swoją siostrą składają mu niepokojącą propozycję.
Po seansie możliwość spotkania z twórcami filmu
Pełen harmonogram możecie zobaczyć tutaj.