Trwa ładowanie...
d28nmq1

Weiser

Najnowsze informacje
3.3
(74 głosy)
Oceń:
d28nmq1

Scenariusz filmu Weiser powstał na podstawie, wydanej po raz pierwszy w 1987 roku, powieści gdańszczanina Pawła Huelle „Weiser Dawidek”. To pierwszy film Wojciecha Marczewskiego (nie licząc telewizyjnego filmu Czas zdrady) od Ucieczki z kina „Wolność” zrealizowanej w 1991 roku.

Paweł, główny bohater filmu wraca po trzydziestu latach do wydarzeń z dzieciństwa, kiedy był pod wielkim wpływem kolegi Dawida Weisera, mającego nadnaturalne zdolności. Nie potrafi zapomnieć ani zrozumieć wypadków, których był świadkiem jako dziecko, więc przeprowadza na własną rękę śledztwo. Jednak nie znajduje jednoznacznej i oczywistej odpowiedzi. Próba dotarcia do prawdy, powoli staje się obsesją bohatera.

Weiser jest filmem o niemożności dotarcia do prawd, niemożności rozstrzygnięcia, wyjaśnienia tego, co jest naszym wymysłem, grą wyobraźni, a co wydarzyło się naprawdę. Opowiada o rzeczach niewytłumaczalnych i niezrozumiałych. To historia o tym, na ile ulegamy naszym złudzeniom, przywidzeniom. Film jest próbą odpowiedzi na pytanie, czy istnieje jakaś prawda obiektywna, którą możemy odkryć, czy też zwodzi nas tylko pamięć i ulotne wspomnienia z naszego dzieciństwa. Główny bohater przede wszystkim pragnie dowiedzieć się: Jaki był i kim był Weiser naprawdę? Czy to, co o nim wie jest prawdą? Dlaczego przyjaciele nie pamiętają tego, co on? To opowieść o tym, jak z perspektywy czasu zmienia się ocena tego wszystkiego, co nam się przytrafiło, kiedy byliśmy dziećmi.

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28nmq1
d28nmq1
d28nmq1