Trwa ładowanie...
diobdv8
Aktualności

Węże 2017: internauci WP wybrali najgorszy polski film, jaki trafił na ekrany w zeszłym roku

Ogłoszenie laureatów Węży 2017, czyli polskich Złotych Malin, odbędzie się 1 kwietnia. O Wielkiego Węża dla najgorszego filmu rywalizują cztery produkcje. W oczekiwaniu na oficjalne wyniki internauci Wirtualnej Polski wzięli udział w zaproponowanej przez nas sondzie. Jaki film zasługuje waszym zdaniem na miano najgorszego?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Węże 2017: internauci WP wybrali najgorszy polski film, jaki trafił na ekrany w zeszłym roku
(Materiały prasowe)
diobdv8

Zdaniem użytkowników Wirtualnej Polski najgorszym filmem 2016 roku, który jest nominowany do Węży, został "Smoleńsk". Film Antoniego Krauzego zdeklasował "konukrencję" i zdobył 78,8 proc. z 7973 oddanych głósów. Na kolejnych pozycjach uplasowały się "Kobiety bez wstydu" (8,7 proc.), "Gejsza" (4,5 proc), "#Wszystko gra" (4,3 proc.) oraz "Historia Roja" (3,6 proc.).

"Smoleńsk", jeden z najbardziej dyskutowanych filmów 2016 roku, zdominował tegoroczne nominacje do Węży zdobywając ich aż 17. Kontrowersyjna produkcja ma szansę na 10 statuetek (z 13 możliwych). 8 nominacji otrzymała "Historia Roja", po 7 nominacji zdobyły #wszystkogra i "Gejsza", a 5 nominacji "Kobiety bez wstydu". I właśnie te produkcje powalczą o tytuł najgorszego filmu roku. Po 3 nominacje otrzymali twórcy filmów "Bóg w Krakowie" i "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach". Tegoroczne nominacje to spotkanie tematów poważnych z przedstawicielami kina romantycznego i sensacyjnego.

Nagrody Węże przyznawane są w 13 kategoriach. Są to m.in.: najgorszy aktor, aktorka, duet czy występ poniżej talentu. Akademia docenia także reżyserów i scenarzystów, chybione filmy o ważnej tematyce, żenujące sceny, efekty „specjalne”, kuriozalne plakaty oraz teledyski. Pełna lista nominowanych znajduje się TUTAJ.

diobdv8

Akademia Węży liczy dziś około 150 osób zajmujących się działalnością kulturalną, dziennikarzy, twórców, animatorów kultury i in. Zgodnie z założeniami pomysłodawców Węże w humorystyczny sposób mają zachęcać do dyskusji o jakości polskiego kina i zwrócić uwagę na niebezpieczne trendy, które nie służą rozwojowi i pomyślności polskiej kinematografii. Nabór do Akademii Węży trwa cały rok, a chętni mogą pisać w tej sprawie na adres nagrodyweze@gmail.com. Więcej informacji TUTAJ.

W latach poprzednich Wielkiego Węża zdobyły:
2016 – „Ostatni klaps
2015 – „Obce ciało
2014 – „Ostra randka”
2013 – „Kac Wawa”
2012 – „Wyjazd integracyjny”

diobdv8

Podziel się opinią

Share

diobdv8

diobdv8