Trwa ładowanie...

Informacje o pogrzebie. Zostanie pochowana z honorami

Hanna Stankówna odeszła w wieku 82 lat. To kolejna przykra wiadomość, jaką muszą przekazać media w 2020 roku. Podano już szczegóły dotyczące pogrzebu.
Share
Hanna Stankówna
Hanna StankównaŹródło: AKPA
d1ga5mw

Hanna Stankówna zmarła w poniedziałek 14 grudnia. Informację przekazała jako pierwsza "Gazeta Wyborcza", potwierdzając to u syna aktorki, scenarzysty i operatora Kacpra Lisowskiego. - To bardzo smutna wiadomość, bo gdy umiera aktor czy aktorka, z którą się pracowało i ma się dobre wspomnienia - a tylko takie były przy "Seksmisji" - to tak, jakby odszedł ktoś bardzo bliski. Jak członek rodziny - komentował w rozmowie z WP Juliusz Machulski.

Stankównę zapamiętamy z takich filmów jak "Seksmisja", "Sprawa Gorgonowej", "Kradzież" czy "Samotność we dwoje". Pojawiła się także w serialach "Na Wspólnej" i "Barwy szczęścia".

Zobacz: "Odkrywamy karty". Juliusz Machulski: "jestem rozczarowany rządzącymi"

Wiadomo już, że Stankówna zostanie pochowana z honorami, jakie należą się jej za lata pracy na rzecz polskiej kultury.

Pogrzeb aktorki odbędzie się w środę 23 grudnia, czyli tuż przed świętami. Stankówna spocznie na Powązkach tuż obok zmarłego w 2004 r. męża, Jerzego Lisowskiego. Został pochowany przed laty w nowej Alei Zasłużonych.

Aktorka została odznaczona m.in. Medalem 40-lecia PRL (1986), Srebrnym Krzyżem Zasługi (1987) oraz złotym Krzyżem Zasługi (1995).

d1ga5mw

Podziel się opinią

Share
d1ga5mw
d1ga5mw