Trwa ładowanie...
d1ewkmr

Wichrowe wzgórza (2011)

Najnowsze informacje
3.5
(30 głosów)
Oceń:
2
d1ewkmr

„Wichrowe Wzgórza” (ang. Wuthering Heights) to brytyjski melodramat z 2011 roku w reżyserii Andrei Arnold (ma w dorobku nagradzane filmy "Red Road" i "Fish Tank"). Jest to już kolejna adaptacja najsłynniejszej powieści Emily Brontë. Światowa premiera filmu nastąpiła w 2011 roku podczas 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, gdzie film został zakwalifikowany do Konkursu Głównego. Polska premiera nastąpiła wiosną 2012 roku.

Wydane po raz pierwszy w 1847 roku "Wichrowe wzgórza" autorstwa Emily Brontë są opowieścią o wielkiej i niszczącej sile namiętności. Catherine Earnshaw, panna z dobrego domu, kocha z wzajemnością Heathcliffa, człowieka niższego stanu. Niestety, młodzi właśnie ze względu na konwenanse nie mogą wziąć ślubu. Ich niespełnione uczucie wywoła lawinę tragicznych wydarzeń.

Autorką scenariusza jest Olivia Hetreed. Produkcją zajęli się Robert Bernstein, Kevin Loader i Douglas Rae. Za kostiumy odpowiada Steven Noble. Zdjęcia do filmu były realizowane w Yorkshire. W główną postać Cathy Earnshaw wcieliła się Kaya Scodelario. Heathcliffa wykreował natomiast James Howson.

W pozostałych rolach wystąpili: Oliver Milburn jako Pan Linton, Nichola Burley jako Izabela Linton, James Northcote jako Edgar Linton, Amy Wren jako Franciszka Earnshaw, Steve Evets jako Józef, Paul Hilton jako Pan Earnshaw.

Wichrowe wzgórza (2011)
Tytuł oryginalny

Wuthering Heights

Gatunek

dramat, melodramat, romans

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

20.04.2012

Czas trwania

129 min.

Obsada
d1ewkmr

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ewkmr
d1ewkmr
d1ewkmr