Trwa ładowanie...

Włoskie nagrody dla Piotra Adamczyka

Share
Włoskie nagrody dla Piotra Adamczyka
d19d7a7

Piotr Adamczyk, odtwórca roli Jana Pawła II w dwóch filmach w reżyserii Giacomo Battiato odbiera we Włoszech nagrody za tę kreację.

We wtorek polski aktor otrzymał podczas uroczystości na rzymskim Kapitolu nagrodę o nazwie "Simpatica" z rąk burmistrza Wiecznego Miasta Waltera Veltroniego. Wyróżnienie to dostają na ogół mieszkańcy włoskiej stolicy, cieszący się powszechną sympatią.

d19d7a7

Odtwórca roli papieża zaskarbił sobie wielką sympatię rzymian i dlatego został w ten sposób uhonorowany. GALERIA ZDJĘĆ PIOTRA ADAMCZYKA W piątek Piotr Adamczyk odbierze w Padwie międzynarodową nagrodę świętego Antoniego w kategorii najlepszego filmu telewizyjnego.

- Nagroda jest dla filmów "Karol - człowiek, który został papieżem" i "Karol - papież, który pozostał człowiekiem", a ja ją odbieram, zwłaszcza czynię to w imieniu reżysera i współtwórcy scenariusza Giacomo Battiato - powiedział Adamczyk.

W sierpniu odbierze on natomiast nagrodę za najlepszą rolę telewizyjną na międzynarodowym festiwalu filmowym na wyspie Ischia. PIOTR ADAMCZYK W ROLI KAROLA WOJTYŁY

d19d7a7

Podziel się opinią

Share
d19d7a7
d19d7a7