Trwa ładowanie...
dvabyst
03-01-2007 11:49

Wręczono Złote Orły

Share
dvabyst

Prezes AMS Piotr Parnowski odebrał z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kazimierza Ujazdowskiego oraz Pawła Sosnowskiego - Prezesa Fundacji Złote Orły statuetkę Mecenasa Kultury 2006.

Nagroda została przyznana w kategorii Patron Medialny "za całokształt działalności, w ramach której objęto patronatem ponad 90 projektów i jednostek kulturalnych, nieodpłatnie udostępniając nośniki reklamy zewnętrznej".

AMS zgłosiło ok. 20 instytucji kulturalnych, m.in. Agencja Aktorska Gudejko, ASP we Wrocławiu, Centrum Kultury "Zamek" w Poznaniu, CSW Zamek Ujazdowski, Estrada Poznańska, Fundacja Conspero, Krakowska Fundacja Filmowa, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Pałac w Wilanowie, Stowarzyszenie im. Ludviga van Bethovena, Stowarzyszenie Muzyki Polskiej, Teatr Łaźnia Nowa z Nowej Huty, Teatr Muzyczny Roma, Teatr Wielki w Poznaniu, Zamek Królewski na Wawelu, Zamek Królewski w Warszawie. W podsumowaniu konkursu napisano: " Kwoty wsparcia udzielone przez laureatów beneficjentom wahają się od kilku do kilkuset tysięcy złotych, a dochodzą nawet do miliona jak w przypadku programu "PZU dla kultury i sztuki" czy kilku milionów w skali rocznej, jak w przypadku globalnego działania Banku BPH czy AMS SA." Odbierając statuetkę Piotr Parnowski podziękował wszystkim zgłaszającym AMS do konkursu instytucjom, podkreślając wagę ich działalności i dodał że : "AMS, jako specyficzna firma reklamowa, działająca w przestrzeni publicznej
czuje się w sposób szczególny za tę przestrzeń odpowiedzialna. To dla nas ważne, że możemy wnieść swój wkład w promocję kultury wysokiej".

AMS jest największym operatorem reklamy zewnętrznej w Polsce. Od września 2002 roku AMS jest częścią Grupy Agora. Działa w segmentach backlightów 6x3, nośników przewijanych typu cityscroll, frontlightów naściennych, citylightów, billboardów, oraz pozostałych nośników wielkoformatowych typu backlight i frontlight. Łącznie dysponuje na tych nośnikach ponad 26 tys. powierzchni ekspozycyjnych. Oferuje ponadto nośniki na stacjach benzynowych oraz reklamy na autobusach komunikacji miejskiej.

dvabyst
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvabyst
dvabyst