Trwa ładowanie...
d2pi6h2
d2pi6h2
d2pi6h2
d2pi6h2

Wszyscy twoi święci

Najnowsze informacje
d2pi6h2
2.9
(42 głosy)
Oceń:
d2pi6h2
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2pi6h2
Zdjęcie

„Nigdzie nie pojedziesz!” - to właśnie słyszy młody Dito Montiel, gdy rozmawia z ojcem. Jak wielu wrażliwych młodych ludzi, dorastających w trudnych warunkach dzielnicy Astoria w Queens, Dito marzy o ucieczce. Chciałby pojechać do Kalifornii z przyjacielem, Mikem ale tak naprawdę mógłby uciec gdziekolwiek, byleby nie zostać w Astorii.

Nawet, gdy zakochuje się w pięknookiej Laurie (Melonie Diaz), Dito nie umie przełamać gwałtownej potrzeby ucieczki od hałaśliwych ulic, pełnych przemocy i brutalności. Chce zostawić zatłoczone mieszkanie, w ktorym mieszka z kapryśnym ojcem, Monte (Chazz Palminteri) i delikatną mamą, Flaurie (Dianne Wiest).

Monte nie wyobraża sobie, że syn mógłby go opuścić. Gdy ten zwierza mu się ze swych planów, reaguje nerwowo. Mówiąc: „Nigdzie nie pojedziesz!”, tak naprawdę ma na myśli: „Nie opuszczaj mnie!”

„Wszyscy Twoi Święci” mówi o bolesnym braku zrozumienia pomiędzy ojcem a synem. Widzowie wiedzą, że Dito w końcu wyjedzie, bo jednocześnie film opowiada o jego powrocie, 20 lat później (dorosłego Dito gra Robert Downey Jr. Obsadzenie tych dwóch pomysłowych aktorów było rewelacyjnym posunięciem. Dorosłą panią Diaz gra Rosario Dawson, która pomimo bardzo krótkiej roli zdołała zdominować te kilka minut filmu, w których się pojawiła). Dowiadujemy się także, że dorosły Dito zdołał opisać swoje dzieciństwo we wspomnieniach i stał się jednocześnie reżyserem ich ekranizacji.

d2pi6h2
Wszyscy twoi święci
Tytuł oryginalny

Guide to Recognizing Your Saints, A

Gatunek

dramat, kryminał

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2006

Data światowej premiery

15.06.2007

Czas trwania

98 min.

Obsada
d2pi6h2
d2pi6h2

Podziel się opinią

Share
d2pi6h2
d2pi6h2
d2pi6h2
d2pi6h2
d2pi6h2