Trwa ładowanie...
d1la6h7

Zabójcza miłość, która wstrząsnęła światem. Film o Oscarze Pistoriusie już w Walentynki

W walentynkową środę telewizja Lifetime pokaże film "Oscar Pistorius: zabójcza miłość” oparty na prawdziwej historii jednego z najbardziej znanych niepełnosprawnych sportowców na świecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andreas Damm jako Oscar Pistorius i Toni Garrn w roli Reevy Steenkamp
Andreas Damm jako Oscar Pistorius i Toni Garrn w roli Reevy Steenkamp (Materiały prasowe)
d1la6h7

Premiera filmu jest zaplanowana na 14 lutego o godz. 22:00. W tytułową rolę wcielił się południowoafrykański aktor Andreas Damm (Elementary, Impersonalni), a dziewczynę Pistoriusa, Reevę Steenkamp zagrała niemiecka modelka Toni Garrn. Za kamerą stanął Norman Stone. Film opowiada historię związku sportowca, a także rekonstruuje wydarzenia z tragicznego wieczoru, kiedy zginęła Reeva Steenkamp.

Historia Oscara Pistoriusa, urodzonego w 1986 r. niepełnosprawnego sportowca z RPA, jest dobrze znana na całym świecie. Mimo, że jako dziecko Pistorius stracił obie nogi w wyniku wrodzonych wad, nie przeszkodziło to mu zakochać się w bieganiu, gdy był nastolatkiem. Swój pierwszy znaczący sukces odniósł w 2004 r. zdobywając złoty medal na Letniej Paraolimpiadzie w Atenach w biegu na 200 m. Kolejne lata w życiu Pistoriusa upłynęły pod znakiem sukcesów, które towarzyszyły mu na występach podczas Paraolimpiad w Pekinie (2008) i Londynie (2012).

Jednak na kartach historii nazwisko Pistoriusa zapisało się w zupełnie innych barwach niż kolory medali przez niego zdobywanych. Od 2012 r. spotykał się z modelką Reevą Steenkamp. W walentynkową noc, 14 lutego 2013 r. Pistorius strzelił czterokrotnie przez drzwi do łazienki, w której była Reeva – w wyniku strzałów 29-latka zmarła.

d1la6h7

- Bardzo się kochaliśmy – mówił Pistorius. Byłem szczęśliwy i wiem, że ona również. Chcieliśmy wspólnie spędzić resztę życia. To była cudowna noc. Wszystko szło idealnie, dopóki...
Mrożącą krew w żyłach historia tragicznej walentynkowej nocy obiegła świat w mgnieniu oka. Dla wielu wieść o tym, że południowoafrykański olimpijczyk mógł z premedytacją zabić swoją dziewczynę, była nie do wyobrażenia. Jak się okazało, sąsiedzi pary już od dłuższego czasu słyszeli ich pełne wyzwisk i wzajemnych oskarżeń kłótnie, a policję regularnie wzywano do rezydencji Pistoriusa w Pretorii.

Andreas Damm jako Oscar Pistorius Materiały prasowe
Andreas Damm jako Oscar Pistorius (Materiały prasowe)

Śmierć modelki zszokowała cały świat, a doniesienia z rozpraw sądowych przez wiele tygodni nie schodziły z pierwszych stronach gazet. Widzowie telewizji Lifetime będą mogli dowiedzieć się, jak wyglądała historia związku pary oraz zobaczyć, do czego może zaprowadzić zabójcza miłość.

Premiera filmu fabularnego „Oscar Pistorius: zabójcza miłość” w walentynki, 14 lutego 2018 o godz. 22:00 w telewizji Lifetime. Powtórka w sobotę, 17 lutego o godz. 23:00.

d1la6h7

*Obejrzyj: Vega skromnie o sobie: "W wieku 41 lat już osiągnąłem coś w kinie" *

d1la6h7

Podziel się opinią

Share
d1la6h7
d1la6h7