Trwa ładowanie...
dtwpiqy

Zakochany Goethe

Najnowsze informacje
3.2
(25 głosów)
Oceń:
dtwpiqy

„Zakochany Goethe” (niem. Goethe!) to niemiecki melodramat biograficzny z 2010 roku. Polska premiera nastąpiła dopiero w 2012 roku. Film wyreżyserował Philipp Stölzl, scenariusz napisali Philipp Stölzl, Alexander Dydona i Christoph Müller. Muzykę do obrazu skomponował Ingo L. Frenzel.

Johan Wolfgang von Goethe to jeden z najbardziej znanych pisarzy doby romantyzmu. „Zakochany Goethe" to historia jego miłości, która zainspirowała go do napisania „Cierpień młodego Wertera”. Młody Goethe żyje marzeniami o byciu pisarzem. Jego ojciec pokłada w nim wielkie nadzieje, ale nie widzi go w roli literata a prawnika. Goethe na polecenie ojca wyjeżdża na prowincję uzupełnić prawnicze wykształcenie. Traci finansowe wsparcie dla swojej twórczości. Niespodziewanie znajduje tam miłość.

Zakochuje się w kobiecie przeznaczonej innemu mężczyźnie. Charlotte Buff staje się jego fascynacją, Goethe żyje wyobrażeniem o ich miłości. To dla niej pisze „I wszystko w nas było do wtóru, I każdem tchnieniem byłem Twój”. Jego uczucie jest co prawda odwzajemnione, lecz z góry skazane na klęskę. „Zakochany Goethe” to porywający obraz miłości, sztuki i śmierci, pokazujący najważniejszą postać doby burzy i naporu w zupełnie nowym świetle.

W filmie zagrali: Alexander Fehling jako Johann Wolfgang Goethe, Miriam Stein - Lotte Buff, Moritz Bleibtreu - Albert Kestner, Volker Bruch - Wilhelm Jerusalem, Burghart Klaußner - Vater Buff, Henry Hübchen - Johann Kaspar Goethe – Vater, Hans-Michael Rehberg - Gerichtspräsident Kammermeier.

Zakochany Goethe
Tytuł oryginalny

Goethe!

Gatunek

dramat, melodramat

Kraj produkcji

Niemcy

Rok produkcji

2010

Data światowej premiery

02.03.2012

Czas trwania

100 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtwpiqy
dtwpiqy
dtwpiqy