Trwa ładowanie...
d39fdlx
08-02-2007 12:35

Zbieranie pieniędzy na film przez Internet

d39fdlx

Polski Instytut Sztuki Filmowej dołączył do grona instytucji wspierających niezwykły projekt Artura Wyrzykowskiego. Reżyser i producent w jednej osobie ma nadzieję, że pomoże mu to pozyskać do współpracy kolejnych partnerów na bardzo korzystnych zasadach.

O krótkometrażowym filmie "Wszystko" zrobiło się głośno za sprawą strony internetowej www.wszystko.net, którą młody twórca założył w celu zebrania funduszy na film. Do tej pory udało mu się zgromadzić ponad 6 tys. zł i niedługo będzie mógł ruszyć ze zdjęciami.

Na stronie projektu można przeczytać scenariusz i obejrzeć storyboard. Reżyser obiecuje wysłać płytę DVD z filmem "Wszystko" każdemu, kto zdecyduje się zainwestować w jego projekt.

„- Z przyjemnością objęłam patronat nad przygotowaniami do filmu "Wszystko". Pomysł, by zbierać pieniądze na produkcję za pośrednictwem strony internetowej uważam za bardzo ciekawy i wartościowy. Cieszy mnie, że młodzi ludzie są otwarci na wykorzystanie nowych form pozyskiwania funduszy na realizację filmów” - mówi Agnieszka Odorowicz, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

d39fdlx

„- Jak na razie wszystko idzie w dobrym kierunku, ale przed nami jeszcze długa droga. Bardzo się cieszę z każdych pieniędzy, jakie otrzymuję od ludzi na film, jednak kwota jaką uzbierałem to ciągle za mało aby zrobić ten film profesjonalnie. Cały czas coś się dzieje. Ostatnio dostaliśmy od zespołu Strachy Na Lachy zgodę na bezpłatne wykorzystanie ich utworu. Cały projekt spotkał się z bardzo przychylnym nastawieniem mediów, jest wiele redakcji, które nam stale pomagają. Wygląda na to, że będzie to najbardziej wypromowany film niezależny w tym kraju” - mówi Artur Wyrzykowski, reżyser i producent filmu "Wszystko".

"Wszystko" kręcone będzie na taśmie 16 mm. Główne role zagrają absolwenci warszawskich szkół aktorskich Mateusz Banasiuk i Patrycja Soliman. Trzon ekipy stanowią studenci Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Producentem filmu "Wszystko" jest Stowarzyszenie Kompilacja Warszawska.

Twórcy filmu "Wszystko" kompletują budżet i mają nadzieję, że uda im się zdążyć z premierą na kwiecień. Jeśli filmu nie uda się pokazać w kinach - trwają rozmowy na temat wyświetlenie go przed którymś z filmów pełnometrażowych - to zostanie on wydany na DVD.

d39fdlx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39fdlx