Trwa ładowanie...
d3aya85

Zbigniew Modej

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d3aya85

Pierwszy polski kaskader i kaskader koordynator uznany przez społeczność międzynarodową najpierw poprzez przyjęcie w poczet członków World Stunt Academy, a w 2009 roku poprzez nominację do Nagrody TAURUS. Żadnemu innemu polskiemu kaskaderowi dotychczas nie udało się zyskać takiego uhonorowania dla jego pracy i profesjonalizmu na arenie międzynarodowej.

Zbigniew Modej jest jednym z najmłodszych, ale równocześnie najlepszym polskim kaskaderem koordynatorem oraz jedynym pracującym jako reżyser drugiej ekipy i do dzisiaj jednym z najlepszych kaskaderów wykonawców.

W roku 1984 zakwalifikował się jako najmłodszy kaskader do grupy kaskaderów pracujących z Romanem Polańskim przy filmie "Piraci". Od tego czasu pracował przy realizacji bardzo wielu produkcji światowych z uznanymi koordynatorami, zdobywając międzynarodową sławę. Przez wiele lat pełnił również funkcję Przewodniczącego Komisji Kwalifikacyjnej do zawodu kaskadera filmowego i kaskadera filmowego koordynatora funkcjonującej przy Ministerstwie Kultury, a później Ministerstwie Dziedzictwa Narodowego. Pracuje także jako wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego.

Współpracuje z teatrami (Roma: "Piotruś Pan" "Cats", Buffo, Współczesny, Polski, Ateneum, Studio) oraz wielkimi spektaklami, jak "Ca ira" Rogera Watersa realizowana w Poznaniu, czy "Czarownice z Eastweek" przygotowane w Moskwie. Obydwa spektakle powstały we współpracy z Januszem Józefowiczem.

W 2012 roku Zbigniew Modej ponownie współpracował z Januszem Józefowiczem przy pierwszym spektaklu 3D "Polita".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3aya85
d3aya85
d3aya85