Trwa ładowanie...
30-07-2009 16:50

Zbliża się Ińskie Lato Filmowe

Zbliża się Ińskie Lato FilmoweŹródło: mat. promocyjne
d1nvjbp
d1nvjbp

W piątek rozpocznie się 36. Ińskie Lato Filmowe. Impreza potrwa do 9. sierpnia. W programie festiwalu zobaczyć można kilka tytułów wprowadzanych do kin przez Vivarto&Art-House.

Z nowości zobaczyć będzie można m.in.: „Papierowego żołnierza” (reż. Alexey German Jr - Srebrny Lew na 65. MFF w Wenecji ), zwycięzcę Grand Prix 24. Warszawskiego Festiwalu Filmowego „Dzień w Juriewie” (reż. Kirill Serebrennikov)
i „Jeńca” (reż. Alexey Uchitel - zwycięzca na 43. MFF w Karlovych Varach). Filmy pokazywane będą w ramach cyklu Panorama Kina Rosyjskiego. W Ińsku zobaczymy także „Rusałkę” (reż. Anna Melikyan)
, „Obywatela Havla” (reż. Pavel Koutecky, Miroslav Janek) i „Młode wino” (reż. Tomas Barina).

IŃSKIE LATO FILMOWE to jedna z najstarszych cyklicznych imprez filmowych w Polsce, propagująca filmy o wysokich wartościach artystycznych. Koncentruje się szczególnie na kinematografii Europy Wschodniej oraz zjawiskach, które dotykają tematyki odrębności kulturowej w kinie światowym. Dużo miejsca zajmują obrazy komentujące w odważny sposób zmiany zachodzące we współczesnym świecie.

Festiwal promuje również kino młodych twórców. Impreza odbywa się w miejscowości Ińsko na terenie Ińskiego Parku Krajobrazowego (Pomorze Zachodnie).

d1nvjbp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nvjbp