Trwa ładowanie...
17-08-2009 17:25

Zdjęcia do nowego filmu Janusza Kondratiuka od jutra w Gdańsku!

Zdjęcia do nowego filmu Janusza Kondratiuka od jutra w Gdańsku!Źródło: AKPA
d13qran
d13qran

18 sierpnia ruszają zdjęcia do nowego filmu w reżyserii Janusza Kondratiuka pt. "Milion dolarów".

Najnowsza produkcja Agencji Filmowej Profilm to obraz postransformacyjnych Polaków, którzy z trudem próbują odnaleźć się we współczesnym świecie, zdominowanym przez wirtualną rzeczywistość. Główną postacią tragikomedii jest Bożena - w tej roli Kinga Preis pracownica banku i jej mąż Stasinek - Tomasz Karolak. Największym problemem rodziny jest notoryczny brak pieniędzy. Z tego powodu życie Bożeny jest w jej odczuciu pasmem nieustannej frustracji. Gdy w pewnym momencie pojawia się tytułowy milion dolarów, bohaterka postanawia wykorzystać swoją życiową szansę, by odmienić dotychczasowe życie. Jednak niespodziewane pojawienie się takiej sumy pieniędzy staje się przyczyną licznych perypetii z udziałem amatorów szybkiego bogactwa.

'Nasza najnowsza produkcja to zwariowana komedia o ludziach, których zachowania i reakcje to efekt manipulacji i chorobliwej świadomości zbiorowej. Siłą napędową 'Miliona dolarów' są pieniądze, które w poczuciu większości pozwalają uzyskać najbardziej pożądany status społeczny, tak promowany przez media masowe. Pragniemy pokazać, że źródłem samooceny milionów ludzi staje się posiadanie i dążenie do osiągnięcia postawy zwanej 'konsumentem idealnym'. Krótko mówiąc, będzie to opowieść o zwyczajnych ludziach, w nadzwyczajnej sytuacji. To coś, co różni komedię od dramatu, wynikać ma właśnie z normalności tych ludzi - mówi Janusz Kondratiuk, reżyser i scenarzysta filmu.

Pierwszy klaps! Zdjęcia rozpoczną się w Gdańsku przy ulicy Chmielnej i Stągiewnej o godz. 7:30 a zakończą około godz. 19:00 w C.H. Manhattan w Gdańsku. Podczas pierwszego dnia zdjęciowego, na planie obecni będą główni bohaterowie filmu, w których role wcielają się Kinga Preis i Tomasz Karolak, a także bohaterowie epizodyczni, których zagrają Krzysztof Materna oraz Wiktor Zborowski.

d13qran
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13qran