Trwa ładowanie...
d4gds1p
Ze Wschodu na Zachód. "Hannah. Nieznana historia buddyzmu" w kinach od 28 października
Aktualności

Ze Wschodu na Zachód. "Hannah. Nieznana historia buddyzmu" w kinach od 28 października

Nagradzany na wielu prestiżowych festiwalach film dokumentalny Marty György-Kessler i Adama Penny’ego opowiada historię Hannah Nydahl – Dunki, laureatki nagrody UNESCO, która przeniosła buddyzm tybetański na Zachód. Film będzie można obejrzeć w 30 kinach w całym kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4gds1p

"Hannah. Nieznana historia buddyzmu" zawiera wiele materiałów archiwalnych i montaż Simona Barkera, laureata Emmy oraz Sundance Grand Jury Prize.

W dokumencie jest wiele wątków polskich. Pojawienie się buddyzmu tybetańskiego i głównych bohaterów filmu w naszym kraju przeplata się z burzliwymi wydarzeniami i przemianami lat 80. Ważną część filmu stanowią materiały archiwalne z tego okresu oraz relacje świadków, m.in.: Miry Boboli, Tomka Lehnerta i Wojciecha Tracewskiego.

d4gds1p

Film był prezentowany na Film Maker’s Festival w Londynie w 2016 roku (nagroda za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny), Vancouver International Film Festival 2015, DocsDF Mexico 2015, Indian Cine Film Festival (nagroda za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny), Mumbai 2015 oraz na Arpa International Film Festival w Los Angeles w 2014 roku – projekcja odbyła się w słynnym Teatrze Egipskim, otrzymał tam nagrodę publiczności za najlepszy film dokumentalny.

- Tworzenie filmu dokumentalnego to prawdziwy maraton. Przez ponad rok gromadziliśmy materiały. Oglądaliśmy filmy, czytaliśmy książki i słuchaliśmy nagrań, które udało nam się znaleźć na temat Hannah. Dużo dyskutowaliśmy” – mówi Marta György-Kessler. „Kręcenie zdjęć zajęło nam blisko dwa i pół roku. Filmowaliśmy w Kathmandu, Delhi, Darjeelingu, Sonadzie, Hong Kongu, Niemczech i oczywiście w Danii, ojczyźnie Hannah. Zrobiliśmy ponad sześćdziesiąt wywiadów z ludźmi, najkrótszy trwał dwadzieścia minut, a najdłuższy dwa dni – opowiada.

Od 28 października film będzie można zobaczyć w kinach studyjnych w całej Polsce.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)
d4gds1p

Podziel się opinią

Share
d4gds1p
d4gds1p