Trwa ładowanie...

"Zenek" trafił do sieci. Sprawdź, gdzie możesz go obejrzeć

Film "Zenek" miał być jednym z kinowych hitów początku 2020 r. w Polsce. Pandemia koronawirusa zmusiła TVP, która jest odpowiedzialna za produkcję, do zmiany strategii. Teraz można zobaczyć go w internecie. Podpowiadamy, gdzie jest "Zenek" dostępny.

Share
"Zenek" trafił do sieci. Sprawdź, gdzie możesz go obejrzećŹródło: Materiały prasowe
d26tlb5

"Zenek" dostępny w internecie

"Zenek" trafił do polskich kin 14 lutego, w Walentynki. Produkcje TVP nie cieszyła się jednak taką popularnością jak wypuszczona tydzień wcześniej ekranizacja bestsellera Blanki Lipińskiej "365 dni". Film zobaczyło w kinach pół miliona widzów. Zebrał jednak całkiem przyzwoite recenzje.

Pandemia koronawirusa zmusiła rząd do zamknięcia kin. To środek zapobiegawczy przed rozwojem i rozprzestrzenianiem się choroby. TVP jako producent filmu musiała zareagować na działania rządu. Postanowiła udostępnić film w internecie.

"Zenek" jest już dostępny na platformie VOD TVP (vod.tvp.pl). Za dostęp do filmu przez 24h zapłacimy 23 zł. Dostęp do produkcji jest promowany na stronie głównej serwisu.

ZOBACZ TEŻ: Jak gwiazdy spędzają kwarantanę

"Zenek" - fabuła

"Zenek" to fabularna historia jednej z największych gwiazd muzyki disco polo, Zenona Martyniuka, chłopaka z podlaskiej wsi, który dzięki uporowi, ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeniom osiągnął niebywały sukces. To film o mojej miłości do muzyki, do żony, do fanów. Ogólnie film fajny, pokazujący klimaty lat 80, 90. Ten film trzeba zobaczyć – skomentował Zenon Martyniuk.

d26tlb5

"Zenek" - obsada

W tytułową rolę Zenka wcieliło się dwóch aktorów. Jakub Zając (młody Florian ze "Stulecia Winnych") zagrał piosenkarza z początków jego kariery w latach 80-tych. Krzysztof Czeczot ("80 milionów", "Dziewczyny ze Lwowa", "Pitbull") zagrał rolę Zenka dojrzałego, osiągającego spektakularne sukcesy na scenie disco polo.

- Skoczna muzyka, łatwa melodia, komunikatywny tekst. Martyniuk jest człowiekiem, który – jak sam mówi – całe życie chciał po prostu śpiewać i dawać ludziom radość, wytchnienie. Jego intencje są czyste, prawdziwe i to się po prostu czuje w jego muzyce – powiedział Krzysztof Czeczot, odtwórca roli Zenka.

Reżyserem filmu jest Jan Hryniak.

"Zenek" - zwiastun

Chcemy podziękować wszystkim ludziom, którzy walczą ze skutkami koronawirusa. Ich nazwiska nie są publicznie znane, a twarze mają skryte pod maskami. To m.in. pracownicy służby zdrowia oraz sklepów i aptek, stróże porządku, kurierzy i przewoźnicy. Krótkie, kilkusekundowe nagranie z indywidualnym podziękowaniem zwykłym bohaterom można przesyłać pod adres e-mail: dziekujebohaterom@wp.pl. Mogą to być oklaski, gest, słowo "dziękuję", nagranie kwiatów, laurki lub linki do filmów umieszczonych w serwisie YouTube lub publicznych postów na Facebooku. Materiały umieszczone na FB należy oznaczać hashtagiem #dziekujebohaterom. Wszystkie filmy zostaną wyemitowane na specjalnie uruchomionym kanale w WP Pilot.

d26tlb5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26tlb5
d26tlb5