Trwa ładowanie...
d1o9pe7
Aktualności

Złote Kaczki na żywo tylko w TVP1

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Złote Kaczki na żywo tylko w TVP1
d1o9pe7

W środę 18 listopada br. o godz. 21.20 i 22.15 Jedynka zaprosi widzów na transmisję z Gali wręczenia nagród Tygodnika Film - Złote Kaczki 2009. To uroczyste wydarzenie odbędzie się w scenerii Sali Kongresowej w Warszawie. Poprowadzą je Grażyna Torbicka i Paweł Królikowski.

Galę poprzedzi specjalna relacja z Czerwonego Dywanu, w której widzowie TVP1 obejrzą m.in. krótkie rozmowy z gośćmi i bohaterami wieczoru. Galę Złotych Kaczek, wyreżyserowaną przez Bolesława Pawicę, poprowadzą Grażyna Torbicka i Paweł Królikowski.

Pięć Złotych Kaczek trafi do reżysera, scenarzysty, operatora, aktorki i aktora najlepszych filmów pokazywanych w kinach od października 2008 roku do końca września 2009. Cztery kolejne nagrody przypadną twórcom najlepszych filmów historyczno-kostiumowych: najlepszemu reżyserowi, najlepszej aktorce i najlepszemu aktorowi. Złota Kaczka zostanie przyznana również w kategorii Filmowy pojedynek historyczny: Polska kontra reszta świata.

d1o9pe7

Laureatom nagrody wręczą m.in. znakomici aktorzy znani z popularnych produkcji Telewizji Polskiej: Ilona Ostrowska, Agnieszka Warcholska, Małgorzata Braunek, Julia Pietrucha, Anna Dymna, Mariusz Bonaszewski, Jan Wieczorkowski, Jakub Wesołowski, Robert Więckiewicz. Złote Kaczki 2009 uświetnią występami m.in.: Edyta Górniak, Mieczysław Szcześniak i Borys Szyc.

Złote Kaczki przyznawane są od 1956 roku. Pomysł na ich przyznawanie powstał w związku z dziesięcioleciem istnienia tygodnika „Film". Obecną statuetkę Złota Kaczka zaprojektowała Monika Kosmala- Waluchowska.

d1o9pe7

Podziel się opinią

Share
d1o9pe7
d1o9pe7