Trwa ładowanie...
d3j9l97

Żona

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
"Żona" to dramat przedstawiający historię pewnego małżeństwa – znanego powieściopisarza Joego oraz jego ostoi i przyjaciółki Joan.
d3j9l97
2
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Żona – zarys fabuły

Joan i Joego Castlemanów różni wszystko. On jest skupiony na sobie, pijany swoją sławą, nie zawsze elegancki, a często brylujący w towarzystwie. Z kolei ona jest skromna, zawsze cierpliwa, czuwa nad domem i zdrowiem męża. Ta para, choć złożona z dwóch różnych osobowości doskonale się uzupełnia.

Główni bohaterowie filmu "Żona" poznają się w latach 50. poprzedniego wieku, gdy Joan jest jeszcze uczennicą, a Joe jej żonatym nauczycielem. Czterdzieści lat później, po wielu przejściach, rozczarowaniach i kompromisach, udają się do Sztokholmu wraz z synem Davidem i dziennikarzem Nathanielem Bone’em, który pisze biografię Joego. W szwedzkiej stolicy pisarz ma odebrać literacką Nagrodę Nobla za całokształt twórczości.

Film "Żona" skupia się na szkicowaniu portretu kobiety, która swoją siłą i opanowaniem tworzy tło publicznej i powszechnie znanej postaci świata literackiego. Filmowa "Żona", Glenn Close, niejednokrotnie udowodniła na ekranie, że potrafi wykreować silną postać kobiecą.

Żona – ciekawostki

  • zdjęcia do filmu "Żona" kręcono w Sztokholmie, a także w Dumfries i Glasgow w Szkocji,
  • premiera filmu miała miejsce podczas festiwalu filmowego w Toronto w 2017 roku, a zaraz po tym prawa do dystrybucji nabyło studio Sony Pictures Classics,
  • mimo premiery we wrześniu 2017 roku, dystrybucja filmu miała zostać wstrzymana do następnego roku, aby utorować Glenn Close drogę do oscarowej nominacji,
  • aktorka Annie Starke, która w filmie wciela się w postać młodej Joan Castleman to w rzeczywistości córka Glenn Close,
  • do roli Joego Castlemana rozważany był brytyjski aktor Gary Oldman.
Żona
Tytuł oryginalny

The Wife

Gatunek

dramat,

Kraj produkcji

Szwecja, Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

12.09.2017

Data polskiej premiery

07.09.2018

Czas trwania

100 min.

Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j9l97
d3j9l97
d3j9l97