Trwa ładowanie...

"Zwykła polityczna manipulacja". Skiba rozprawia się z "Gierkiem"

Krytycy niszczą filmowego "Gierka", Michał Koterski chwali się, że ludzie piszą mu komplementy, a produkcja publikuje grafiki z błędami ortograficznymi. Mają przekonać internautów, że "Gierka" warto zobaczyć. Krzysztofa Skiby już nikt nie przekona, że to dobry film.

Share
Krzysztof Skiba miażdży "Gierka"Krzysztof Skiba miażdży "Gierka"Źródło: Instagram, Materiały prasowe
d2szh6y

Film "Gierek" zapowiadał się całkiem ciekawie. Wybór Michała Koterskiego do roli Edwarda Gierka był dość nietypowy, więc mnóstwo osób czekało na film Michała Węgrzyna. Gdy tylko film pojawił się w kinach, krytycy szybko podzielili się swoimi opiniami, w przeważającej większości miażdżąc film o Gierku.

"Twórcy, całkiem na serio, starają się za wszelką cenę wybielić Gierka. Przedstawiają go jako ślunskiego pierona, takiego, co to lubi zjeść roladę z modrą kapustą. Edek to w filmie swój chłop, taki nieco naiwny, rubaszny wujaszek (...) Edziu chce dobrze, ale wszyscy spiskują przeciw niemu: KGB, SB, MO, Jaruzelski i cwani zachodni bankierzy. To wizja rozbrajająco naiwna i nieprawdziwa" - pisaliśmy w recenzji.

Zobacz: Małgorzata Bogdańska o Miśku Koterskim: "Misiu, jesteśmy dumni!"

Gromy wciąż spadają na twórców filmu. Krzysztof Skiba na Instagramie także podzielił się swoją opinią na temat filmu. Zaczął od słów: "pudrowanie trupa", co nie zwiastowało pozytywnej recenzji.

d2szh6y

Skiba punktuje, że ostatnimi czasy w kinie oglądamy przede wszystkim historie łotrów.

"O ile film o królu ucieczek, złodzieju Najmrodzkim pt. 'Najmro', czy film o gangsterze Nikosiu, to po prostu kolorowe bajki, tak dalekie od prawdy jak odległość planety Ziemia od księżyca, o tyle film 'Gierek' o pierwszym sekretarzu Partii, to już zwykła polityczna manipulacja, klucha propagandowa, w postaci zakłamanej laurki" - wytyka Skiba.

"W filmach o złodziejach z PRL, twórcy mrugają jednak do nas okiem. Dają znać między wierszami, że to po prostu film, komiksowa opowiastka. W filmie Gierek, całkiem na serio z Pierwszego Sekretarza zrobiono patriotę i męża stanu. A to już jest paw nie do przełknięcia" - komentuje muzyk i na koniec z przekąsem dodaje, że może niedługo ktoś będzie chciał zrobić film o Mariuszu Trynkiewiczu.

Niedługo po premierze "Gierka" Michał Koterski postanowił odpowiedzieć na krytykę filmu. Cytował wiadomości, jakie dostaje od osób, które już widziały film: "Nie słuchajcie krytyków filmowych! Słuchajcie nas, ludzi, publiczności... To dla nas gracie... Zagrał pan moim zdaniem rewelacyjnie. To piękna rola!".

d2szh6y

Twórcy "Gierka" w materiałach reklamowych zamieszczają opinie rzekomych widzów, którzy zachwycają się filmem i rolą Koterskiego. Zwykle w takich materiałach pojawiają się wyimki z recenzji profesjonalnych krytyków, niestety dla twórców "Gierka" krytyka jest miażdżąca. Stworzono grafiki z cytatami, w których nawet nie poprawiono błędów.

d2szh6y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2szh6y
d2szh6y