Trwa ładowanie...
15-03-2010 12:20

17. Studenckie Konfrontacje Filmowe w Lublinie

17. Studenckie Konfrontacje Filmowe w LublinieŹródło: Jupiterimages
d2gwnzo

Tegoroczne 17. Studenckie Konfrontacje Filmowe odbywają się w dniach 12-28. marca w Lublinie.

W zamyśle organizatorów Konfrontacje są miejscem spotkania z ciekawym i ambitnym kinem światowym, zazwyczaj niedostępnym w ofercie multipleksów. Wydarzenie zakłada projekcje filmów często dotąd nie prezentowanych w Lublinie, czy też na terenie całego kraju. Adresatem Studenckich Konfrontacji Filmowych jest przede wszystkim lubelskie środowisko akademickie, a także grono koneserów kina.

W programie 17. edycji wydarzenia znalazły się filmy o wysokiej wartości artystycznej, nagradzane na międzynarodowych festiwalach w Cannes, Wenecji, Berlinie, Locarno czy San Sebastian. Program Konfrontacji, jak w poprzednich latach, będzie próbą zderzenia dzieł uznanych mistrzów z najnowszymi reżyserskimi odkryciami, talentami i zjawiskami współczesnego kina.

d2gwnzo

Podczas przeglądu zaprezentowane zostaną nowe filmy Carlosa Saury czy Anga Lee, a także zdobywca Złotego Lwa w Wenecji - "Liban" w reżyserii Samuela Maoza (projekcja odbędzie się 24 marca). Zobaczyć będzie można także nagrodzony za reżyserię na ubiegłorocznym festiwalu w Berlinie "Co wiesz o Elly?" Asghara Farhadiego (23 marca) oraz "Chinkę" w reżyserii Xiaolou Guo, laureata Złotego Lamparta w Locarno(26 marca). Warta uwagi jest również najnowsza propozycja Lone Scherfig - "Była sobie dziewczyna" (18 marca). Aktorka grająca w tym filmie - Carey Mulligan - była w tym roku nominowana do Oskara za najlepszą rolę kobiecą.

Projekcje Konfrontacji będą miały miejsce na Sali Widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka w Lublinie. Program 17. SKF przygotował Piotr Kotowski, kierownik Kina Studyjnego „Chatka Żaka" i zarazem przewodniczący Stowarzyszenia Filmowego CinéEuropa, instytucji od wielu lat występujących w roli organizatorów przeglądu.

Zobacz także:

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO ]( http://film.wp.pl/pawlakowna-o-zlotym-sercu-6025283556319873g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d2gwnzo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gwnzo