Trwa ładowanie...
30-05-2007 12:19

400 milionów dolarów „Piratów z Karaibów”

Share
400 milionów dolarów „Piratów z Karaibów”Źródło: Forum Film
d2rli4e

I udało się! <a href="http://film.wp.pl/piraci-z-karaibow-na-krancu-swiata-6029543547483265c">„Piraci z Karaibów. Na krańcu świata”</a> ustanowili nowy rekord globalnego otwarcia, osiągając bezprecedensowy wynik 401 milionów dolarów po pierwszych sześciu dniach wyświetlania.

Tym samym pobito należący do trzeciego „Spidermana” rekord sześciodniowego otwarcia, który utrzymywał się dotychczas na poziomie 382 milionów dolarów. W międzynarodowym box-office trzecia część „Piratów…” biła rekordy od Japonii po Rosję. Film osiągnął rekordowe wyniki także w Korei, Hiszpanii, na Tajwanie oraz w Holandii.

„Piraci z Karaibów. Na krańcu świata” ustanowili również nowe rekordy otwarcia studia Disneya w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech oraz Australii. A przed „Piratami…” wciąż jeszcze podbój Indii i Chin.

Komentując ten wyśmienity wynik, szef marketingu Disneya – Mark Zoradi, powiedział:_ Wiedzieliśmy, że publiczność na całym świecie z wielką niecierpliwością czekała, by zobaczyć Johnny’ego Deppa i resztę fantastycznych Piratów, ale tak żywiołowa reakcja widzów na całym globie jest naprawdę niesamowita_.

d2rli4e

„Piraci z Karaibów. Na krańcu świata” mają teraz zaszczyt nosić miano największego otwarcia w historii kina, a my jesteśmy niewiarygodnie dumni z tego osiągnięcia. To zasługa wybitnych twórców stojących przed i za kamerą.

Jerry Bruckheimer, Gore Verbinski i ich wyjątkowy zespół wraz z Tedem Elliottem i Terrym Rossio udowodnili, że są niezastąpioną receptą na sukces. „Piraci…” królowali na 29 tysiącach ekranów na całym świecie i stali się 54 filmem studia Disneya, który w międzynarodowym rankingu osiągnął status 100 milionów dolarów na otwarciu.

„Piraci z Karaibów. Na krańcu świata” na ekranach kin.

d2rli4e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rli4e
d2rli4e