Trwa ładowanie...
08-09-2015 16:58

5. edycja 48 Hour Film Project Warsaw

5. edycja 48 Hour Film Project WarsawŹródło: East news
d1nc7cb
d1nc7cb

Już po raz piąty w Warszawie na przełomie września i października filmowcy będą mogli zmierzyć się z czasem i zrobić film w 48 godzin. Trwa rejestracja ekip do 5. jubileuszowej edycji 48HFP Warsaw.

48 Hour Film Project to bezsenny weekend pełen wybuchowej mieszanki adrenaliny i kreatywności, podczas którego ekipy filmowe wymyślają, piszą scenariusz, kręcą i montują film. Festiwal jest szansą zarówno dla profesjonalistów, jak i dla amatorów na sprawdzenie się w tak wymagającym zadaniu, jakim jest zrobienie filmu w 48 godzin. Pokazuje, że jest to możliwe w krótkim czasie i przy niewielkim nakładzie środków. Ponadto zachęca filmowców do wyjścia z kamerą w przestrzeń miejską. Konkurs odbywa się na całym świecie od 14 lat w blisko 130 miastach na świecie.

Poza adrenaliną i nieprzespanymi nocami, jest przede wszystkim dobrą zabawą i wyzwala w uczestnikach wiele pomysłowości i kreatywności. Ułatwia też nawiązywanie nowych kontaktów pomiędzy środowiskami filmowymi. Dla wielu uczestników 48HFP może być pierwszym poważnym krokiem w kierunku dalszej kariery filmowej.

W ramach konkursu zarejestrowane ekipy mają 48 godzin na nakręcenie krótkiego (4-7 minut) filmu w oparciu o podany rekwizyt, bohatera i linijkę dialogu oraz wylosowany gatunek. Informacja o trzech obowiązkowych elementach, które muszą pojawić się w produkcji ogłoszone zostaną podczas Kickoffu – 25.09.2015 r., który odbędzie się w Mazowieckim Instytucie Kultury. Po 48 godzinach filmy muszą być gotowe i dostarczone na tzw. Dropoff – 27.09.2015 r. do godz. 19.30 w to samo miejsce.

Pokazy nakręconych filmów odbędą się od 29 września do 1 października w Kinie Luna. W konkursie biorą udział ekipy z całej Polski, a zgłosić się mogą zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.

d1nc7cb

Jury w składzie: reżyser Borys Lankosz, aktorka telewizyjna, teatralna i filmowa Anna Mucha, dziennikarz, filmoznawca Andrzej Sołtysik (oraz jeszcze jedna osobistość z branży audiowizualnej) wybierze najlepsze produkcje – aż w 13 kategoriach. Uroczysta gala finałowa podczas, której poznamy laureatów odbędzie się 3 października 2015 r. Zwycięska ekipa poza nagrodami rzeczowymi otrzyma bilety lotnicze i ze swoim filmem poleci na międzynarodowy finał Filmapalooza do Atlanty (Georgia), gdzie ma szansę walczyć o tytuł najlepszego filmu roku 2015, nagrodę pieniężną i możliwość pokazu podczas MFF w Cannes 2016 w ramach Short Film Corner.

Dodatkowym wydarzeniem skierowanym do członków zarejestrowanych ekip są bezpłatne warsztaty filmowe (19 – 20 września br.), które poprowadzą cenieni twórcy filmowi i autorytety z branży audiowizualnej.

Udział w konkursie jest płatny. Wszelkie informacje o zasadach konkursu, wysokość opłat rejestracyjnych dostępne są na stronie internetowej: www.48hfppoland.pl. Formularz rejestracyjny: www.48hourfilm.com/warsaw

d1nc7cb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nc7cb