Trwa ładowanie...

52. Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich

Share
52. Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich
d27xzrk

57 filmów, spośród 124 nadesłanych, zakwalifikowano do 52. Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich (OKFA), który 15 czerwca rozpoczyna się w Koninie. Impreza potrwa trzy dni.

– Według komisji kwalifikacyjnej, składającej się z zawodowych filmowców, poziom tegorocznych produkcji jest bardzo różny. Zdecydowana większość to filmy dokumentalne, niewiele jest filmów fabularnych, a najmniej animacji. Ich autorami są głównie twórcy indywidualni – poinformowała w poniedziałek dyrektor konkursu Jadwiga Kujawińska.

W drugim dniu OKFA, z inicjatywy organizatorów imprezy: Federacji Niezależnych Twórców Filmowych w Polsce oraz Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, konkursowi zostanie uroczyście nadane imię zmarłego przed rokiem prof. Henryka Kluby.

d27xzrk

Prof. Kluba, reżyser filmowy, aktor i pedagog, wieloletni rektor Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (PWSzFTviT), od lat związany był z tą imprezą, przewodnicząc m.in. pracom konkursowego jury. Zmarł nagle w Koninie, podczas 51. edycji OKFA, w wieku 74 lat.

W OKFA nie mogą brać udziału filmy zrealizowane przez zawodowych twórców, ani studentów szkół filmowych powyżej II roku nauki, etiudy studenckie przygotowywane na zaliczenie zajęć czy też filmy zrealizowane dla celów komercyjnych. Patronat artystyczny nad Konkursem sprawuje łódzka PWSzFTviT.

d27xzrk

Podziel się opinią

Share
d27xzrk
d27xzrk