Trwa ładowanie...
d1f90x9
Aktualności

7 grudnia kolejny pokaz w ramach DKF "Wysokich Obcasów": "Paterson" Jima Jarmuscha w 6 miastach w Polsce

Gutek Film oraz magazyn "Wysokie Obcasy" zapraszają na kolejną odsłonę Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Wysokich Obcasów". Tym razem pokażemy przedpremierowo najnowszy film Jima Jarmuscha "Paterson". To pełna humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
7 grudnia kolejny pokaz w ramach DKF "Wysokich Obcasów": "Paterson" Jima Jarmuscha w 6 miastach w Polsce
(YouTube)
d1f90x9

Pokazy filmu odbędą się 7 grudnia w 6 miastach w Polsce. W warszawskim kinie Muranów pokaz odbędzie się o godz. 19:00, a po pokazie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzi dziennikarz filmowy Krzysztof Kwiatkowski. Jego gościem będzie Andrzej Sosnowski - poeta, tłumacz, redaktor "Literatury na Świecie".

   YouTube
(YouTube)

„Paterson” to rewelacja tegorocznego festiwalu w Cannes i najlepszy od lat film Jima Jarmuscha. Twórca „Broken Flowers” stworzył pełną humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób. Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.
Wydarzenie na FB:https://www.facebook.com/DKF_WysokieObcasy/

d1f90x9

Podziel się opinią

Share
d1f90x9
d1f90x9