Trwa ładowanie...
12-03-2010 16:03

Abel Korzeniowski nagrodzony za "Samotnego mężczyznę"

Abel Korzeniowski nagrodzony za "Samotnego mężczyznę"Źródło: Gutek Film
dghi9kz

1 marca Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Muzycznych nagrodziło Abla Korzeniowskiego nagrodą za najlepszą ścieżkę dźwiękową do dramatu "Samotny mężczyzna" w reżyserii Toma Forda.

Abel Korzeniowski urodził się 18 lipca 1972 roku w Krakowie. W 1996 ukończył studia instrumentalne (wiolonczela), a w 2000, z wyróżnieniem, studia kompozycji w klasie Krzysztofa Pendereckiego, na Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2000 roku odebrał Lwy Gdańskie - Nagrodę Indywidualną za muzykę do filmu "Duże zwierzę" Jerzego Stuhra na XXV Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

W 2001 roku był nominowany do tytułu najlepszego polskiego autora muzyki filmowej (Złote Kaczki). Rok później zdobył Jańcio Wodnika - nagrodę za muzykę do filmu "Anioł w Krakowie" na festiwalu Prowincjonalia we Wrześni, a w 2002 Ludwika, nagrodę krakowskich krytyków za najlepszą muzykę oryginalną do spektaklu "Kafka".

"Samotny mężczyzna" to debiut reżyserski słynnego kreatora mody, Toma Forda. Film opowiada o jednym dniu z życia Georga Falconera (Colin Firth), profesora uniwersyteckiego, który nie może pogodzić się z tym, że właśnie stracił swoją wielką miłość. W filmie wystąpiła również Julianne Moore. Zwiastun można obejrzeć pod tym adresem.

Dzieło w polskich kinach zadebiutuje 14 maja 2010.

dghi9kz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dghi9kz