Trwa ładowanie...
d42ef8l

Agata Kulesza jako Królowa Śniegu. Zobacz wideo

Przygotujcie się na zimową przygodę w świecie najpiękniejszej baśni! Agata Kulesza czaruje talentem i głosem, jako tytułowa bohaterka animacji "Królowa Śniegu: po drugiej stronie lustra”
Największa przeciwniczka czy sojuszniczka? Przekonacie się 21 grudnia w kinach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Agata Kulesza jako Królowa Śniegu. Zobacz wideo
(Materiały prasowe)
d42ef8l

Agata Kulesza bez wątpienia jest jedną z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych polskich aktorek. Dzięki dramatycznej roli w „Róży” Wojtka Smarzowskiego, poprzez oscarową „Idę” Pawła Pawlikowskiego i tragikomiczną postać Marty w "Moich córkach krowach” skradła serca miliony Polaków i zdobyła uznanie krytyków w Polsce i na świecie. Mimo sukcesów artystycznych jako aktorka dramatyczna, nie ucieka ról komediowych i z powodzeniem rozśmiesza widzów np. w serialach "Hela w opałach” czy "Rodzinka.pl”. Agata Kulesza od lat zajmuje pierwszą pozycję w zestawieniu najpopularniejszych polskich aktorek w serwisie Filmweb, a średnia ocena jej ról wynosi aż 8,3/10.

Aktorka ma duże doświadczenie także w dubbingu; użyczyła swojego głosu aż czterdziestu postaciom z filmów i animacji. "Przygodę z dubbingiem rozpoczęłam jeszcze w szkole teatralnej w serialu Żegnaj Rockefeller, gdzie podkładałam głos pod postać głównego bohatera. Chłopiec, który go grał, akurat przechodził mutację” – wspomina aktorka.

d42ef8l

"Później ról w dubbingu było jeszcze wiele. Zdecydowanie do moich ulubionych ról należała postać mamy z Przygód Mikołajka, najmilej zaś wspominam scenę, w której moja bohaterka cytuje skandynawską poezję, próbując mówić po szwedzku. Grałam też Imeldę w Coco, co przyniosło ogromną rozpoznawalność mojego głosu wśród dzieci. Z pełnym przekonaniem i dumą stwierdzam, że nasz polski dubbing jest na światowym poziomie, to jest klasa sama w sobie. Moim dubbingowym idolem jest Jarosław Boberek. Jest absolutnie wspaniały. Równie dobry są także tacy aktorzy, jak Maciej Stuhr, Bartek Opania, Jerzy Stuhr czy Zbyszek Zamachowski. Zachwycająca w roli Smutku w animacji W głowie się nie mieści była też Kinga Preis” – podkreśla Agata Kulesza.

"W Królowej Śniegu: Po drugiej stronie lustra użyczam głosu postaci tytułowej, czyli samej Królowej Śniegu, oziębłej i władczej kobiecie. Podejrzewam, że jestem obsadzana w tego typu rolach z uwagi na mój niski głos. W tym filmie na widzów czeka jednak niespodzianka. Moja bohaterka wcale nie jest tak zła, jak mogłaby się wydawać. Zgadza się udzielić pomocy Gerdzie, gdy okazuje się, że tylko łącząc siły, mają szansę na uratowanie rodziny dziewczynki. Królowa Śniegu w tej części pokaże się nam z zupełnie innej strony, choć wspólnie z reżyserem dubbingu postanowiliśmy pozostawić w jej głosie ten charakterystyczny dla niej chłód i chropowatość” – mówi aktorka.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d42ef8l

Podziel się opinią

Share
d42ef8l
d42ef8l