Trwa ładowanie...
d31w1ya

Amerykański Skandal

Najnowsze informacje
3.8
(8 głosów)
Oceń:
d31w1ya

Premiera filmu 22 września o godzinie 20.00 na kanale Hallmark

Młodziutka Sally (Carmen Ejogo) rozpoczyna swój nieoczekiwany związek z wdowcem Thomasem Jeffersonem (Sam Neill) w Paryżu, gdzie Jefferson jest ambasadorem. Sally towarzyszyła córce Jeffersona w transatlantyckiej podróży do Paryża. W Paryżu Sally styka się ze światem całkowicie odmiennym od tego, do którego przywykła jako niepiśmienna niewolnica w Monticello. Podczas gdy Sally pracuje jako pokojówka i swego rodzaju niania, Jefferson zapewnia jej wykształcenie, piękne stroje i możliwość uczestnictwa w ciekawych wydarzeniach kulturalnych.
Sally i jej brat James (Mario Van Peebles), pracujący jako szef służby Jeffersona, są zachwyceni faktem, że we Francji są wolnymi ludźmi i traktowani są z szacunkiem.
W tych okolicznościach Sally i Jefferson zaprzyjaźniają się i nawiązują romans, który ostatecznie doprowadzi do skandalu.

Niebezpieczeństwa związane z Rewolucją Francuską zmuszają Jeffersona i jego rodzinę do powrotu do Monticello. James prosi Sally, aby pozostali razem we Francji. Sally jednak chce pozostać przy boku Jeffersona. James niechętnie powraca wraz z nią do Stanów Zjednoczonych i w ten sposób przypieczętowuje swój nieszczęśliwy los. Podczas wspólnych lat spędzonych z Jeffersonem, Sally urodziła mu pięcioro dzieci i zmagała się ze strachem o niepewną przyszłość własną i swoich dzieci. On był szanowanym sekretarzem stanu, wice-prezydentem i wreszcie prezydentem. Odkrycie ich związku mogło spowodować polityczne samobójstwo dla Jeffersona i śmierć dla niej. Gdy prasa opublikowała informacje o ich romansie, Jefferson uparcie odmawiał jakichkolwiek rozmów na ten temat.

Jako autor Deklaracji Niepodległości w której napisał, że "wszyscy ludzie rodzą się równi", Jefferson był prawdziwym orędownikiem praw wszystkich ludzi. Jednak ku niezadowoleniu Sally pozostawał w wewnętrznym konflikcie w kwestii niewolnictwa - był właścicielem niewolników i konsekwentnie ukrywał swój związek z Sally.

d31w1ya

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31w1ya
d31w1ya
d31w1ya