''Anatomia startupu'' - pierwszy film o środowisku startupowym w wybranych kinach
02.05.2016 12:00
Film dokumentalny pt.: „Anatomia startupu” w reżyserii Aleksandra Dembskiego ukazuje pięć inspirujących historii młodych przedsiębiorczych osób, które z determinacją, pasją i poświęceniem realizują marzenia.
Bohaterowie wkraczali w świat biznesu już w trakcie nauki zakładając tzw. startupy, czyli prototypy firm. Praca na etacie po skończeniu studiów nie była ich celem. Inaczej myśleli, łatwiej ryzykowali, szybciej adaptowali się do dynamicznie zmieniającego się otoczenia. Kreatywni, błyskotliwi, odważni.
Aleksander Dembski, reżyser: - Zawsze zastanawiałem się nad tym dlaczego jednym się udaje a innym nie, gdzie jest klucz? Kiedyś trafiłem na taki cytat: ,,Kto myśli, że może i potrafi, ten może i potrafi, kto myśli że nie może i nie potrafi, ten nie może i nie potrafi". Wszystko mamy w głowie, wszystko na dobrą sprawę jest bardzo proste, co oznacza, że przy odrobinie wiary i determinacji osiągnięcie wymarzonego celu jest kwestią czasu. O tym właśnie jest ten film.
Ewa Turczańska, producent, dodaje: - “Anatomia startupu” to wynik współpracy filmowca i startupowca, czyli mojej i Przemka Kuśmierka. Spotkaliśmy się, by porozmawiać o innym projekcie. Jednak kiedy usłyszałam jak rozmawia z kolegą o swoim startupie, od razu wiedziałam, że to temat na film. Okazało się też, że jest to idealny moment na pokazanie środowiska startupowego szerszej publiczności. Dwa lata temu, gdy zaczynaliśmy projekt, mało kto wiedział czym jest startup. Dzisiaj świat biznesu dostrzega olbrzymi potencjał startupowców, których pomysły często warte są miliony.
Gorączka startupowa rozpala młodych coraz mocniej. Perspektywa zdobycia wielkich pieniędzy na starcie w dorosłość jest bardzo kusząca, ale równocześnie niesie ze sobą duże ryzyko. Motto filmu brzmi: „Nie ważne ile razy upadniesz, lecz ile razy wstaniesz”.
Film skierowany jest do startupowców, ale także do tych, którzy spotykają się z tym pojęciem po raz pierwszy. Celem jest promocja przedsiębiorczości, edukacja i rozrywka.
Harmonogram pokazów jest dostępny na www.anatomiastartupu.pl