Trwa ładowanie...
15-08-2016 09:20

Andrzej Seweryn i Anna Zamecka nagrodzeni na festiwalu w Locarno

Andrzej Seweryn i Anna Zamecka nagrodzeni na festiwalu w LocarnoŹródło: Getty Images
d2jshjc
d2jshjc

Bułgarski dramat "Godless" ("Bezbożny") został wybrany najlepszym filmem 69. Festiwalu Filmowego w Locarno. Nagrodę dla najlepszego aktora otrzymał Andrzej Seweryn.

Film "Godless" opowiada historie pielęgniarki w domu opieki, która okrada pacjentów chorych na demencję. Kradnie im dowody osobiste i sprzedaje na czarnym rynku. To opowieść o korupcji, która panuje w Bułgarii.

Nagrodzono także młodą polską reżyserkę Annę Zamecką za najlepszy debiut. Jej film pod tytułem "Komunia" to historia 14-letniej dziewczynki, która po odejściu matki musi bardzo szybko dorosnąć i zaopiekować się młodszym bratem: To ogromne szczęście być na festiwalu w Locarno - przyznaje Anna Zamecka.

Statuetkę Złotego Lamparta tegorocznego festiwalu za najlepszą rolę męską odebrał na Piazza Grande Andrzej Seweryn. Został nagrodzony za rolę w filmie Jana Matuszyńskiego "Ostatnia rodzina", w którym wcielił się w postać wybitnego malarza i rzeźbiarza Zdzisława Beksińskiego. Nagrodę za najlepszą rolę żeńską zdobyła grająca w "Godless" Irena Iwanowa.

Widzowie 69. Festiwalu w Locarno obejrzeli 250 filmów z całego świata. Festiwal słynie też z największego kina na powietrzu w Europie - Piazza Grande, gdzie spotyka się 8 tysięcy widzów.

d2jshjc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jshjc