Trwa ładowanie...
17-08-2006 17:53

Animowany Leonardo da Vinci

Share
Animowany Leonardo da Vinci
d3ye898

Leonardo da Vinci był pobudliwym, skorym do psot i budzącym powszechny podziw chłopcem. Taki obraz najmłodszych lat geniusza renesansu wyłania się z przygotowywanego we Włoszech telewizyjnego filmu rysunkowego o jego dzieciństwie i młodości, którego emisję zapowiedziano na przyszły rok. Cała przeznaczona dla dzieci seria liczyć będzie 26 odcinków.

Choć twórcy filmu wykorzystali w nim fakty z życia Leonarda da Vinci, przyznają jednak, że większość zawartych w nim epizodów to czysta fantazja. Jak informuje agencja ANSA młodemu Leonardo towarzyszyć będzie w filmowej opowieści dwoje przyjaciół - Lorenzo i Gioconda, co stanowi bezpośrednią aluzję do bohaterki jego najsłynniejszego obrazu, znanej również jako Mona Lisa.

W filmie rysunkowym trójka przyjaciół w swych zmaganiach z ich rywalem - Gottardo wykorzystuje wymyślonego przez Leonardo drewnianego robota o nazwie "Tiglio". To z kolei nawiązanie do słynnych projektów maszyn jego autorstwa. Miejscem akcji filmu jest miasteczko Vinci w Toskanii, choć w rzeczywistości prawie całe dzieciństwo i młodość przyszły artysta spędził z ojcem we Florencji. Tam też w wieku 5 lat zaczął chodzić do szkoły.

Film powstaje w studiach Rai Fiction oraz firmy Gruppo Alcuni. Włoskie media podkreślają, że może on zdobyć na świecie taką popularność, jaką cieszy się lubiana przez nastolatki słynna włoska seria "Winx Club". Film, jak się zauważa, skazany jest wręcz na sukces ze względu na panującą obecnie "modę na Leonarda da Vinci", wywołaną przez powieść Dana Browna i jej ekranizację.

d3ye898
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ye898
d3ye898