Trwa ładowanie...
piotr adamczyk

"Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów": Piotr Adamczyk jako rzymski mozaikarz

Share
"Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów": Piotr Adamczyk jako rzymski mozaikarz
d3x9c5c

Do polskiej obsady dubbingowej filmu *"Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów" dołączył Piotr Adamczyk. Aktor udzieli głosu postaci Miniminusa, rzymskiego mozaikarza, który otrzymał od Cezara niecodzienny prezent – mieszkanie na Osiedlu Bogów.*

“Pamiętam, że kiedy byłem dzieckiem, fascynował mnie magiczny wywar Panoramiksa.” – wspomina Adamczyk. “Marzyłem o tym, by móc się go napić! Niestety Miniminus, którego gram, nie ma okazji napić się nektaru siły, jest zwykłym, poczciwym facetem, ale za to świetnie układa mozaiki.“

Piotr Adamczyk to jeden z najbardziej znanych polskich aktorów dubbingowych. Pracował przy kilkudziesięciu filmach animowanych. To jego głosem mówi Żyrafa Melman z „Madagaskaru” czy Zygzak McQueen z filmu „Auta”

„Przy pracy w dubbingu najbardziej ekscytujące jest to, że spotykamy się z wyzwaniami, których nie mamy szansy przeżyć w teatrze czy filmie. Będąc Miniminusem w Asteriksie mam do zagrania ekstremalne emocje: spadają na mnie odłamki skalne, uciekam przed wilkami, próbuję wyważyć drzwi jednym z rzymskich legionistów – to mi się w życiu nie zdarzyło i raczej nie zdarzy, a tutaj – tak.“ – mówi aktor.

„Biologia naszego ciała jest niezwykle ważna, żeby emocja naszego głosu była wiarygodna. W związku z tym przed mikrofonem wyczyniamy przeróżne rzeczy. W prawdzie nie umiem rozpłaszczyć się na ścianie, jak mój bohater, ale robię wszystko, co w mojej mocy, żeby poczuć na własnej skórze jak to jest być w tej sytuacji. I o ile bezpieczniej przeżywać to w dubbingowym studio.“ – dodaje aktor.

„Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów“ wejdzie na polskie ekrany 27 lutego. To pierwsza ekranizacja słynnego komiksu, zrealizowana w 3D przez twórców animacji takich jak „Wall-e“ i „Odlot“.W duecie jako Asteriks i Obeliks w polskiej wersji językowej zadebiutują Wojciech Mecwaldowski oraz Arkadiusz Jakubik.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3x9c5c

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x9c5c
d3x9c5c