Trwa ładowanie...
d1yjtnx

Bel canto

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
3
d1yjtnx
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Bel canto" to amerykański thriller z 2018 roku w reżyserii Paula Weitza, który jest adaptacją książki Ann Patchett o tym samym tytule. W rolach głównych w filmie wystąpili Julianne Moore, Ken Watanabe, Christopher Lambert i Sebastian Koch.

Bel canto – opis fabuły

Główną bohaterką thrillera "Bel canto" jest znana śpiewaczka operowa Roxanne Coss. Pewnego dnia otrzymuje zaproszenie na galę odbywającą się w Peru. Sopranistka zgadza się pojechać do Ameryki Południowej. Na przyjęciu poznaje przystojnego Hosokawę. Podczas występu Roxanne do budynku wpadają uzbrojeni terroryści. Chcą, aby ich pobratymcy zostali uwolnieni. W innym wypadku zabiją wszystkie osoby, które pojawiły się na gali. Początkowo nikt nie chce się zgodzić na wymianę. Terroryści proszą Roxanne, by swoim głosem zmieniła postanowienia negocjatorów. Jak na tę propozycję zareaguje sopranistka?

Film "Bel canto" to ciekawa produkcja, która będzie idealnym wyborem na wieczorny seans.

Bel canto – ciekawostki

  • Reżyserem filmu "Bel canto" jest Paul Weitz, który stanął za kamerą takich produkcji jak: "American Pie" (1999), "Spadaj na ziemię" (2001), "Był sobie chłopiec" (2002), "W doborowym towarzystwie" (2004), "Jak zostać gwiazdą" (2006), "Asystent wampira" (2009), "Poznaj naszą rodzinkę" (2010), "Być jak Flynn" (2012), "Czas na miłość" (2013) czy "Babka" (2015);
  • Ken Watanabe i Ryo Kase zagrali razem w dramacie wojennym "Listy z Iwo Jimy" (2006);
  • Rolę generała Benjamina miał odegrać Demian Bichir, jednak ostatecznie otrzymał ją Tenoch Huerta;
  • Zdjęcia do filmu "Bel canto" były kręcone w Meksyku, choć miejsce akcji w książce to Peru;
  • Julianne Moore nigdy nie śpiewała, dlatego przed rozpoczęciem zdjęć miała zajęcia z lip synchu. W filmie aktorce głos podkłada znana śpiewaczka operowa Renee Fleming;
  • Włoski tytuł "Bel canto" oznacza po polsku "piękny pieśniarz/śpiewak". Słowo "belcanto" jest również oznaczeniem charakterystycznego sposobu śpiewania, który był preferowany w Europie w XVIII i na początku XIX wieku.
Bel canto
Tytuł oryginalny

Bel canto

Gatunek

Thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

13.09.2018

Czas trwania

100 min.

Reżyser
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

3

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yjtnx
d1yjtnx
d1yjtnx