Trwa ładowanie...
bella mia

''Bella Mia'' w kinach od 15 maja

Share
''Bella Mia'' w kinach od 15 maja
Źródło: mat. promocyjne
dlz6p78

„<a href="http://film.wp.pl/bella-mia-6029107374613633c">Bella Mia</a>” to polsko-czeska koprodukcja kina familijnego, ale stanowiąca połączenie różnych gatunków takich jak: film przyrodniczy, przygodowy, komediowy, dramat. Opowiada o losach stada krów uciekających przed ludźmi, którzy mają stać się ich oprawcami. To poruszająca historia o solidarności, zaufaniu, poświęceniu i prawach zwierząt.

Reżyserem filmu jest Martin Duba, autor nagradzanej na festiwalach filmów dla dzieci i młodzieży, czeskiej produkcji „Właściciel farmy”. Współautorem scenariusza jest uznany czeski scenarzysta młodego pokolenia Marek Epstein. Czeskim producentem filmu jest Milos Smidmajer, który stojąc na czele firmy Bio Illusion wyprodukował i wyreżyserował wiele kasowych filmów. Polskim widzom znany jest głównie, jako reżyser dokumentalnego filmu o Miloszu Formanie. Kompozytorem muzyki do ‘Bella mia’ jest Józef Skrzek, wybitny polski multiinstrumentalista.

Polskim koproducentem filmu jest Fundacja Magellan - stworzona w 2002 roku przez Arkadiusza Wojnarowskiego celem promocji innych kultur i tolerancji. Fundacja jest również koproducentem oraz dystrybutorem głośnego i wielokrotnie nagradzanego filmu „Droga na drugą stronę” (2011) w reżyserii Anci Damian. Fundacja Magellan (www.fmagellan.pl), wcześniej dystrybuowała tak głośne tytuły jak: „Moja ulicę” Marcina Latałły, animację „Świteź” Kamila Polaka oraz dwa filmy Krystiana Matyska „Niedźwiedź – władca gór” oraz „Sekrety miłości” - nagrodzone niedawno na prestiżowym Chicago International Film Festival Television Awards w kategorii „film artystyczny / humanistyczny”.

Polska premiera filmu ‘Bella mia’ odbędzie się w czwartek, 15 maja, w Warszawie w kinie Muranów o godzinie 20.00. Dzień później, w piątek 16 maja odbędzie się wrocławska premiera w kinie Nowe Horyzonty o godzinie 18.00.

Obydwa pokazy dostępne są dla widzów i uświetnione będą spotkaniem z twórcami i poczęstunkiem. Bilety do nabycia w kasach kin. Więcej szczegółów o innych pokazach ukaże się wkrótce na stronie www.bellamia.pl

dlz6p78

Podziel się opinią

Share
dlz6p78
dlz6p78