Trwa ładowanie...

Box Office: Alicja Tima Burtona bije rekordy w USA

Box Office: Alicja Tima Burtona bije rekordy w USAŹródło: Forum Film
dm4paof
dm4paof

Ekranizacja *"Alicji w Krainie Czarów" w reżyserii Tima Burtona została nowym liderem amerykańskiego box office.*

W adaptacji klasycznej powieści Lewisa Carrolla wystąpili m.in. Mia Wasikowska, Johnny Depp, Anne Hathaway i Helena Bonham Carter. Debiutujący w zestawieniu projekt zarobił przez weekend 116 milionów dolarów. Poza USA film zarobił 94 milliony co dało razem ładną sumę 210 millionów.

Najnowsza produkcja Burtona pobiła przy okazji kilka rekordów. To oczywiście najlepsze otwarcie z wszystkich filmów reżysera, ale także najlepszy wynik w marcu. "Alicja w Krainie Czarów" w ciągu trzech dni zarobiła też najwięcej spośród filmów, które nie były sequelami.

dm4paof

**

Oczko niżej uplasowała się druga i ostatnia nowość tego tygodnia, film akcji "Brooklyn's Finest" w reżyserii Antoine'a Fuqua. Fabuła obrazu koncentruje się na trzech różnych policjantach: tajniaku, detektywie wydziału narkotykowego oraz doświadczonym funkcjonariuszu, którego od przejścia na emeryturę dzieli zaledwie tydzień. Choć nigdy o sobie nie słyszeli, los sprawia, że pewnego dnia spotykają się w jednym miejscu. W rolach głównych wystąpili Richard Gere, Don Cheadle i Ethan Hawke. Pierwszy tydzień w kinach przyniósł produkcji zysk w wysokości 13,5 miliona dolarów.

Zobacz także:

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO ]( http://film.wp.pl/pawlakowna-o-zlotym-sercu-6025283556319873g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

dm4paof
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm4paof