Trwa ładowanie...
datlfb1

Box Office: Waleczny ochroniarz nadal na szczycie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Underworld: Bunt Lykanów''
''Underworld: Bunt Lykanów'' (UIP/ fot. "Wróg u bram")
datlfb1

Komedia "Paul Blart: Mall Cop" utrzymała pozycję lidera amerykańskiego box office, nie to jednak okazało się największym zaskoczeniem. Na listę najpopularniejszych filmów powrócił "Slumdog. Milioner z ulicy"!

Film o perypetiach strażnika centrum handlowego, który wypowiada wojnę przestępcom planującym obrabować jego miejsce pracy, zarobił przez weekend 21,5 miliona dolarów. Dwa tygodnie w kinach przyniosły projektowi zysk w wysokości 64 milionów.

**

datlfb1

Oczko niżej uplasowała się pierwsza nowość zestawienia, film "Underworld: Bunt Lykanów". Trzecia część kinowej serii opowiada o początkach trwającej od wieków krwawej waśni arystokratycznych wampirów, Handlarzy Śmiercią, i ich byłych niewolników, Lykanów.

W rolach głównych wystąpili Kevin Grevioux, Steven Mackintosh, Rhona Mitra oraz Bill Nighy. Przez weekend na konto filmu wpłynęło 20 milionów dolarów.

Nominowany do Oscara w aż dziesięciu kategoriach "Slumdog. Milioner z Ulicy" powrócił na listę najpopularniejszych filmów pomimo tego, że swoją premierę miał 11 tygodni wcześniej. Genialna i niezwykle barwna historia przełożona na filmowy język przez Danny’ego Boyla uplasowała się na piątym miejscu zestawienia. Najwyraźniej wciąż nic nie wpływa na popularność filmów tak jak Oscary (zwłaszcza w najbardziej dla nich gorącym okresie).

Slumdog. Milioner z Ulicy Oparta na faktach historia Jamala, mieszkańca slumsów Bombaju, który w wieku 18 lat bierze udział w hinduskiej wersji "Milionerów". Od finałowej wygranej dzieli go ostatnie pytanie, jednak zanim zdąży na nie odpowiedzieć następnego dnia, aresztuje go policja.

datlfb1

Drugim, a zarazem ostatnim debiutantem tego tygodnia jest przygodowy obraz "Atramentowe serce". Film opowiada o przygodach dziewczynki, której ojciec posiada wyjątkową moc. W trakcie głośnego czytania książek potrafi urzeczywistniać postaci znajdujące się na kartach powieści. Pewnego dnia na Ziemię zostaje sprowadzony złoczyńca, pragnący dla siebie całej mocy, i porywa ojca głównej bohaterki. Nie pozostaje jej nic innego jak zebrać przyjaciół - tych prawdziwych i sprowadzonych z kart książek - i ruszyć na ratunek.

W filmie wystąpili Brendan Fraser, Paul Bettany, Helen Mirren, Jim Broadbent, Andy Serkis i Sienna Guillory. Projekt uplasował się na siódmej pozycji box office z sumą 7 milionów dolarów na koncie.

datlfb1

Podziel się opinią

Share
datlfb1
datlfb1