Trwa ładowanie...

Brad Pitt nadal nie dostał scenariusza

Share
Brad Pitt nadal nie dostał scenariusza
Źródło: AFP
d313lao

W kwietniu 2008 roku Brad Pitt podpisał kontrakt na udział w filmowej adaptacji powieści "The Lost City of Z". Do tej pory gwiazdor nie otrzymał scenariusza i w związku z tym nie wiadomo kiedy ruszy produkcja.

Film będzie ekranizacją książki Davida Granna pod tym samym tytułem. Autor opisał prawdziwą historię Percy'ego Fawcetta, brytyjskiego badacza żyjącego na przełomie XIX i XX wieku.

Fawcett, archeolog oraz żołnierz i szpieg, dostarczył prawdopodobnie inspiracji dla postaci Indiany Jonesa. Począwszy od roku 1906 Brytyjczyk odbył serię podróży do Ameryki Południowej na zlecenie Królewskiego Towarzystwa Geograficznego. W roku 1925 Fawcett wyruszył wraz z synem do amazońskiej dżungli, aby odnaleźć ślady zaginionej cywilizacji, którą nazywał Z. Podróżnicy nigdy nie wrócili z wyprawy. Chociaż początkowo podejrzewano, że badacze mogli paść ofiarą Indian, ostatecznie ustalono, że zmarli z naturalnych przyczyn.

Pitt ma zagrać Fawcetta. Początkowo za kamerą miał stanąć James Gray, który również był odpowiedzialny za scenariusz. Ten jednak do tej pory nie powstał, więc nie wiadomo kiedy rozpocznie się produkcja.

Ostatnią rolą Pitta pozostają "Bękarty diabła".

d313lao

Podziel się opinią

Share
d313lao
d313lao